Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi ideig nem szabad...

Mennyi ideig nem szabad tornáznom?

Figyelt kérdés

Fogyózok, már jól haladok, mindennap 1-2órát tornázok. Nincs kivétel mindennap. Lehet rosszul csinálom, de imádom nézni nap mint nap az eredményét. Nem koplalok, de olyan 1500kcal-t eszek..igy fogytam már több mint 10 kg-t.

Szóval az a problémám hogy hónapok óta mindennap tornázok, vagy futok, biciklizek, esetleg mindet egy nap alatt...és most tegnap levettek egy szemölcsöt a hátamról. Nem volt óriási nagy de le kellett venni, és összevarrták. Nem fájt az egész csak most húzódik, és mondták hogy nem érheti viz stb mig benne van a varrat.

Én meg majd megbolondulok, mert anyuék azt mondják igy ne tornázzak, nemhogy kiszakad, meg hogy nem jó ilyenkor izzadni, nemhogy elfertőződik.

De annyira hiányzik a mozgás, és olyan hülyeségektől félek, hogy visszahizok, meg elpuhulok stb....Ne nevessetek ki, de tényleg nem gond ha hosszú hónapok óta most pár nap kiesik?Utána majd rákapcsolok nem?Esetleg kevesebbet eszek...mondjuk csak 100-1200kcal-t?Jó lesz ez igy?

Vagy ne foglalkozzak ezzel és tornázzak?

Előre is köszi!


2011. máj. 12. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igaza van anyukádéknak.


DE én álltalában ilyenkor szoktam feladni.


Ha közel elérted a kívánt súlyt akkor vegyél vissza egy kicsit a tornából, de kb egy hétmúlva folytathatod.

DE akkor nagyon nehéz lesz elkezdeni megint.

2011. máj. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a biztonság kedvéért most azokat a gyakorlatokat, amik ott nyújtják a hátad, egy jó ideig semmiképpen nem kéne csinálnod!

A húgom még kicsi volt, amikor műtötték és varrás maradt a hátán, persze nem bírta betartani, hogy ne mozgassa, egy hónap alatt nagyon csúnyán szétnyílt a varrat. Pláne nőtt is azóta, bár gondolom, az nálad nem áll fenn.

Szánj rá kicsit több időt, és most gyalogolj. Tempós (de nem izzasztó) menetben menj 6-7 km-t egy nap legalább egyszer. Ez bő egy, esetleg másfél óra. Ha van időd, akkor kétszer is lejárhatod a távot. Ez elég sok kalóriát éget el, és azért mozgatja is az izmaid, így nem puhulsz vissza, és nem lesz egy ronda nagy heg a hátadon.

2011. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!