Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdtem a diétát, és...

Ha elkezdtem a diétát, és mostantól 1200 kalóriát eszem egy nap, akkor először még tartalékolni fog a szervezetem, és csak később indul be a fogyás, amikor hozzászokik az új helyzethez?

Figyelt kérdés
Eddig nyilván többet ettem, gondolom az, hogy hozzászokok a kevesebb ételhez, és már nem raktároz a szervezetem, az hónapokig is eltarthat...
2011. ápr. 26. 23:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

igen, szakmába vág, a fél családom meg vagy élsportoló, vagy az volt.

és képzeld, még az élsportolóknak is ez az étrend, pedig kicsit jobban igénybe vannak véve fizikailag.

tök mind1, nem téged akarlak meggyőzni, hanem a kommentelőnek tanácsot adni.

amúgy ha kicsit utánaolvasol a neten, akkor is ebbe az infoba botlassz.

melegen ajánlom, ne égesd magad tovább, még csak nem is logikus, amit mondasz.

szerinted azok az emberek, akik este 10-11-ig dolgoznak, talán olyan kiegyensúlyozott életet élnek?

és igen, életritmus kérdése.

idő, amíg átátll erre a szervezet, ugyanis a gyomrod a normál 2 dl-ről már istentudja mekkorára tágult, nem csoda, ha éhes vagy.

grat. az agymunkádhoz, figyelemreméltó.

2011. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha kicsit utánaolvasol a neten, akkor is ebbe az infoba botlassz."


A neten két infó bukkan föl elég gyakran:

1. Este hat, és slussz passz

2. Esti lefekvés tervezett ideje előtt 2-3 órával


"Szerinted azok az emberek, akik este 10-11-ig dolgoznak, talán olyan kiegyensúlyozott életet élnek?"


Szerintem nem. De szerinted aki nem él kiegyensúlyozott életet, az nem is törekedhet arra, hogy lefogyjon?


"És igen, életritmus kérdése."


Köszönöm, hogy most már ezt mondod, nem a hat órát ;)


"Idő, amíg átátll erre a szervezet, ugyanis a gyomrod a normál 2 dl-ről már istentudja mekkorára tágult"


Azt hiszem ez csak elírás részedről, és 2 litert akartál írni, nem 2 decilitert, de ezen ne vesszünk össze! Abban tökéletesen igazad van, hogy sok kövér ember gyomra átkozottul ki van tágulva, és komoly, hosszú munka visszaállítani a fiziológiás értéket. Ettől független viszont az, hogy a gyomor cirka négy órás ciklusokban dolgozik. Ezért is szoták azt mondani, hogy napi 5 étkezés az ajánlott. Nem az a fontos, hogy hat után ne egyél,hanem az, hogy a vacsora ne legyen durva. Persze aki egy zöldsalátát, vagy egy gyömölcskoktélt nem tekint vacsorának, és ragaszkodik ahhoz, hogy vacsorára hasonló mennyiségű és összetételű ételt eszik, mint ebédre, az rosszul csinálja.


Én nem mondom, hogy a hat óra mindig lükeség. De azt mondom, hogy nem szabad ehhez ragaszkodni.

2011. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

ostobista tényleg ostoba vagy.

ha az a fontos, hogy tied legyen az utolsó szó, legyen a tied, nem érdekel, akkor sem értesz hozzá,és továbbra is kitartok a 6 óra mellett. mint írtam, ha éhes, ehet zöldségeket 6 után, nem kell koplalni, viszont a szervezete szépen át fog állni a 6 utáni nemevésre, ami nagyon pozitívan befolyásolja majd a fogyását.

én kiszálltam a vitából, a kérdésre válaszoltam, innentől a kérdező dolga, hogy mit csinál. (ja amúgy gratulálok, hogy győzködöd a hülyeségről...)

2011. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Hűha, kicsit lemaradtam az olvasással, mert szervizelt a gépem!

Egyébként nem koplalok, mozgok, maikor csak tudok, folyamatosan egyre többet és többet... 6 után nem eszek, de nem is éhezek. Beindult a fogyásom is, már lassan az első 2 kilót is elhagyom! :)

Köszönöm a tanácsokat!

2011. máj. 5. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!