Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdtem a diétát, és...

Ha elkezdtem a diétát, és mostantól 1200 kalóriát eszem egy nap, akkor először még tartalékolni fog a szervezetem, és csak később indul be a fogyás, amikor hozzászokik az új helyzethez?

Figyelt kérdés
Eddig nyilván többet ettem, gondolom az, hogy hozzászokok a kevesebb ételhez, és már nem raktároz a szervezetem, az hónapokig is eltarthat...
2011. ápr. 26. 23:02
1 2
 1/14 Tyler913 ***** válasza:
Ezert kene mellette edzeni (kardio+sulyzos edzes javasolt hetente 3x).
2011. ápr. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokig csináltam kalriaszámols diétát, mondom mit tapasztaltam:


Első héten könnyebb lettem 3 kilóval. Ez valszínüleg nem igazi fogyás volt, csak kiürült egy kicsit a szervezetem.

Aztán havi 3-4 kilót fogytam, de egyre gyengébbnek éreztem magam, egyre kevesebb mozgást bírtam. Végül elkezdtem csalni, a fogyásom lelassult, végül megállt. 1200 kalória az nagyon kevés, annyival nem lehet mozogni. De hatásos. Szedi le rendesen a súlyt. Egyenletesen, szép lassú ütemben lehet vele fogyni. Ha csak kisebb fölösleget akarsz eltüntetni, akkor jó lehet, de nagyobb súly esetén, évekig tartó fogyókúra és életmódváltás a megoldás 1200 diéta ilyenkor csak indítnak jó, utána hasznosabb egy magasabb kalóriatartalmú, egészséges vegyes étrend, és több mozgás. A több mozgást nem tudom számszerüsíteni. Ha eddig csak ültél egész nap, akkor már a rendszeres séta is jó lehet, ha eddig is sokat yalogoltál, akkor érdemes tornát, biciklizést is beiktatni. Nem az a lényeg, hogy megerőltesd magad, hanem hogy mozogj többet.


Ha másnak más a véleménye, tapasztalata, akkor azzal nem vitázom. Nem vayunk egyformák.

2011. ápr. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt túlkomplikálni,ez a fogyás is egyszerű számtan :

Ha a szükségesnél kevesebb kalóriát eszünk,akkor fogyunk.

Ha pont eleget,akkor stagnálunk.

Ha meg többet mint kéne,akkor hízunk.

2011. ápr. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Persze, egyszerű számtan :D

És hogyan határozod meg a szükségest, aminél kevesebbet kell enni?

Aki egész héten nem mozog, az nyilván kevesebbet használ föl, mint aki rendszeresen sportol. Akinek gyorsabb az anyagcseréje, az kevés mozgással is több energiát használ el. Ugyanannyi kalória esetén nem mindegy, hogy hány százalék zsír/fehérje/szénhidrát, sőt még szénhidráton belül sem mindegy, hogy mondjuk rizs, vagy porcukor. Még az alvás mennyisége, és rendszeressée is kihat a foykúrára. Ha egyszerű számtan lenne, nem bonyolult biokémia, akkor kicsit kevesebb lenne az elhízott ember.

2011. ápr. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

nem fog raktározni a szervezeted, csak ha hónapogig, hetekig csak vizet innál, na akkor raktározna. 1200 kcal-ból rengeteg mindent lehet kihozni, de ügyelj hogy ne a kcal-t nézd csak, hanem normális, rendes tápláló étel legyen.

sok folyadék, és futás-bicikli-tornra!

2011. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Természetesen mozgok is! :) Még nem tartok napi 1 óránál, de folyamatosan emelem majd az "adagot"...
2011. ápr. 27. 12:30
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

hello!:)


azért írok, mert páran itt kis tévedésben vagytok!

a szervezeted nem a fogyó elején fog raktározni, hanem utána. ez a jojo effektus.

és ha kevesebb energiabevitel mellett mozogsz, akkor sem tisztán zsírból, hanem izomból is fogsz fogyni!

azt meg ugye nem akarjuk.

az én tanácsom, hogy egyél többször egy nap, de keveset, és jól nézd meg, mit eszel... cukor, zsír ne nagyon menjen, és 6 után egyáltalán ne egyél.

emellett igyál 2-3 liter tiszta vizet naponta.

és emellett tornázz minél többet!!!

az egészséges fogyás garantált, ráadásul szép leszel utána, nem egy vitaminhiányos gyenge trutyi.;)

remélem, megfogadod a tanácsom, hidd el, ezzel jársz a legjobban:)

sok sikert!

2011. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hat után ne egyen?


ez sima hülyeség.


ha este nyolc-kilenc körül bedobja a szundit, akkor rendben, de ha még éjfélor zombifilmet néz, és hatkor evett utoljára, akkor nem fogja hallani a láncfűrészt meg a sikolyokat a saját gyomorkorgásától.

2011. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

ostobista igen persze ez hülyeség...olyan, amit mindenki tud... ha valamihez nem értesz, minek ugatsz bele? hidd el, tudom, mit beszélek.

(az voltam, aki azt mondta, 6 után ne egyél)

6 után ne egyél!

ha éjféli zombifilmet nézel, egyél zöldségsalátát öntet nélkül, ha nagyon kivagy.:) vagy szűzteás kekszet, ilyesmit.

2011. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg Te nem értesz hozzá :)

Ezt akkor is tartom, ha esetleg szakmádba vág a dolog, sőt, akkor méginkább.

Kelek reggel hatkor, fél hétkor reggelizek, megyek dolgozni, telik a napom, és este időben lefekszek, akkor simán igaz a hat óra.


De ha egy gyárban dolgozok két műszakban, és délutános héten tizenegy órakor kelek, dél körül reggelizek, kettőtől tízig dolgozok, tizenegyre hazaérek, és hajnali fél kettő-kettő közt fekszek, akkor elmebeteg lennék, ha beérném a munkahelyemen délután hatkor sietve bekapott uzsonnával.


Nem a kakukkosórához, hanem az életritmushoz kell igazítani az étkezéseket. Hat órás vacsorát csak annak ajánlom, akinek nyolc kilenc körül fellövik a pizsamát.

2011. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!