Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kövéren is lehet élni, de nem...

Kövéren is lehet élni, de nem érdemes. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 12:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Ez így van
2011. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes attól hogy még kövér vagy élhetsz úgy mint egy átlag ember.
2011. ápr. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

egyetértek, én is molett vagyok nem akartam sovány lenni sohasem, de most kezdtem azt érezni hogy könnyebb lenne ha leadnék pár kilót

úgyértem hogyha kondiban tartanám magam stb sokkal jobban érezném magam

igy hát elkezdek rendszeresen mozogni és lemondani a temérdek édességről

nehezebb mozogni + egy csomó betegség okozója + rosszul érzi magát az ember

ezért nem érdemes szerintem elhanyagolni magunkat és jól elhizni......mert azt ugye könnyebb mint aztán leadni

2011. ápr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

12:23 szerintem a kérdező ugy érti hogy érdemes lefogyni, nem ugy hogy nem kell élnie egy kövérnek

de ezt mindenki döntse el maga szerintem

2011. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ember tömege dönti el, hogy jól érzi-e magát a bőrében. Akik kiegyensúlyozott, az kövéren is az, aki meg nem, az csak azt hiszi, hogy boldogabb lesz attól, ha lefogy. Aztán persze jól pofáraesik...
2011. ápr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A kövérség nem csak esztétikai probléma. Hanem komoly egészségügyi kockázatnak teszi ki magát az, aki nem törődik magával és hagyja elhízni a testét. Nem kell auschwitzi reklámnak sem lenni és nem kell szentírásnak tekinteni a BMI-t sem. De ha valaki nagyon kezd gömbölyödni, hurkásodni, az jól teszi, ha elkezd tudatosabban élni.
2011. ápr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szeretek nagydarab lenni.
2011. ápr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Több szempontból is balgaság.

Van aki azért nagydarab, mert genetikailag bele van kódolva. Hány és hány olyan családot látni, ahol nagymama, anya, lánygyerek, stb is hatalmas darab. Aztán ott van az, aki beteg, és ezért nagydarab, + nem tud fogyni, és bármilyen más probléma is előidézheti, hogy valaki teltebb, pl. ha mozgásszervi baja van, ami miatt nem járhat edzőterembe, futni, vagy ilyesmi. Aki már csak a testmagasságához képest -100 kilóban, már azt is ledagatozzák, aki még kevesebb is, mint -100 is testképzavarral küzd, mert az elvárás, hogy mindenki nádszálkarcsú legyen. A fiatalabb korosztályban egymást bántják, ha már van a másiknak egy kis hasa, és számtalan önértékelési problémát is ad ez. Minden azért, mert a média beleerőltette a fiatalokba, hogy csak úgy érnek valamit, úgy szépek, ha soványak. Aki jól érzi magát, úgy érzi jól, ahogy van. De mivel ennyi a képtelen elvárás, már a rendes önértékelésű emberek se tudják maradéktalanul jól érezni magukat.

Aki úgy vélekedik, mint a kérdésben lévő mondat, szerintem baj van az agyával.

2011. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 14:28

Ha nem egy erős csontú izmos nő, egy nő igenis súlyos 180 cm és 80, 170cm és 70, 160cm és 60kg-osan. ez a testmagasság-100 a férfiaknál ideális általában, mert nekik erősebb a csontjuk és izmosabbak.


A nőknél ez testmagasság -110. így elmondhatjuk hogy nagyjából ez a jó. És ez nem piszkafa.

Én pl. 166 cm vagyok és nálam a -110= 56kg lenne, de az 51 kilóval lenne jó alakom, AMI NEM PISZKAFA!!. Elmondom hogy így is kissé molett vagyok 54 KG-MAL, van rajtam mit fogdosni az biztos.


Kérdezőnek: azért nem érdemes kövéren élni, mert kényelmetlen (szuszogás, mozgáskorlátozott), esztétikailag nagyon előnytelen, meddőséget okoz, önértékelési zavarokat, hátrány a munkaerőpiacon és a párkapcsolatokban. Idővel mindenféle betegség előidézője, okozója: magas vérnyomás, lábfájdalmak, nehéz légzés, korai öregedés, artériák, belső szervek elzsírosodása és ebből kifolyólag infarktus, elzáródás, rákos folyamatok kedvezően alakulhatnak ki..stb.

2011. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 timido ***** válasza:

Nem tudom, szerintem ez nagyon szubjektív.

Én mindig is vékony voltam, aztán személyes problémák miatt elhíztem (78 kg lettem), és nagyon-nagyon nehéz volt kilábalnom belőle, mert azzal, hogy elhíztam elvesztettem az önbizalmam, ami szomorúságot váltott ki, és ettem. Magyarán nem tudtam kimászni a mókuskerékből. 2 év alatt, lassan leadtam a felesleget, most 57 kg vagyok, igaz ennél vékonyabb voltam (55 kg voltam), de el sem tudom mondani, mennyivel jobban érzem magamat. Kiegyensúlyozott vagyok, nem törnek rám evési rohamok, újra ki merek menni az utcára szoknyába, merek randizni, stb....

Ezek mind azt bizonyítják, az én esetemben, hogy lehet kövéren élni, de nem érdemes. És nagyon nehéz az út, hogy lefogyjon az ember, viszonyt nagyon megéri. :)

2011. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!