Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az édesítő tényleg egészségtelen?

Az édesítő tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés
Olyan édesítőt használok, amiben nincs aszpartám, de sok helyen olvasom, hogy így is egészségtelen és hizlaló. Ez igaz? (Egyébként nem sokszor használok, de néha, ha cukros dolgot eszem/ennék, ezzel helyettesítem.)
2011. ápr. 7. 21:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Az édesítőszer egészségtelen, de olyan kis mértékben van benn a kajákban, üdítőkben, hogy totál jelentéktelen.


Ami miatt viszont nem látom értelmét, hogy nincsen cukor íze. Már rég megbukott a biológiában az az elmélet, amely szerint minden elemi ízekre bontható, ahol az elemi ízek az édes, keserű, savanyú, sós, tehát nincsen olyan, hogy AZ ÉDES. Az édesítőszernek pedig nem cukor íze van, így aki a cukrot szereti, az undorodhat az édesítőszertől. Én például undorodok. Fogyókúrázáshoz pedig nem a cukrot kell édesítőszerre cserélni, hanem vissza kell fogni a teljes szénhidrátbevitelt, beleértve a cukrot is, meg mozogni kell. Üdítő helyett pedig ott van a csapvíz vagy az ásványvíz, ami garantáltan nem hizlal!

2011. aug. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

04-08 10:03:

Kicsavart a logikád. Ugyanis ha eleve abból indulunk ki, hogy azt eszem, amit akarok, akkor teljesen felesleges az édesítőszer, hiszen hiába vágyok édesre, meg tudom állni hogy nem kattanok rá a cukros cuccokra. Akiknek viszont az édesítőszer kell, azoknak viszont eleve azért kell, mert nem tudják ezt megállni, náluk meg igenis számít, ha vágynak a kajára tőle.

2011. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Az édesítőszerek az aszpartám kivételével emelik az inzulinszintet. Forrás: [link]

Ez azért rossz, mert éhséget okoznak, tehát közvetve hízlaló hatásúak. A Na-ciklamát bizonyítottan rákkeltő, a többivel kapcsolatban még nincs egyértelmű álláspont.

A gyümölcscukor (kémiailag fruktóz) az is hízlal, mert a szervezet csak zsírrá alakítás útján tudja lebontani.

Ne édesítőzz, inkább használj cukrot de mértékkel!

2013. febr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!