Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lesz ez még valaha jobb? :/

Lesz ez még valaha jobb? :/

Figyelt kérdés

Én valami hatalmas édességfüggő voltam (vagyok).

Elkezdtem egyfajta életmódváltást, és igyekszem leszokni a nassolásról.


De olyan nehéz.. én eddig minden nap megettem kb 1 tábla csokinak megfelelő mennyiségű édességet, de gond nélkül meg tudok enni egymás után 2, 3 tábla csokit, vagy annak megfelelő mennyiségű édességet.


Szerencsére még nem vagyok elhízva, de fiatal vagyok (19éves) és nem akarom ezt folytatni örökre.



Nagyon szenvedek, meghalnék egy tábla csokiért, de igyekszem erős lenni.

Csináltam magamnak egy vigasz egészséges nassot (felvagdosott almára mézet folyattam, rá currypor), de kb 10 percre lett jobb.


Nagyon annak a határán vagyok, hogy elcsábuljak:$



Lesz ez még valaha jobb? Ha sok napig kibírom, akkor el fog múlni ez a kínzó érzés?:S


2011. márc. 20. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal jobb lesz! Csak tarts ki! Foglald le magad, tereld el a figyelmed, olvass valamit, hívj fel valakit, akkor nem az édességre koncentrálsz. És ne tarts otthon édességet, akkor nem lesz mire elcsábulni.
2011. márc. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Azt sajnos nem tehetem meg, hogy nem tartok itthon édességet, mert egy családban élek, és mindig van valami itthon:/


egyenlőre bírom

párszor csináltam már ilyet, hogy próbáltam leszokni az édességről, de minden nap egyre jobban fokozódott a hiány, és 3 napnál tovább sose bírtam:/

Pedig sosem arról van szó, hogy hirtelen meg vonom magamtól, mert szoktam ilyen egészséges nasikat csinálni, meg gyümölcsöt eszek helyette, de hát nem jött össze egyszer se..:/

2011. márc. 20. 21:32
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Esetleg ha fokozatosan állnál le vele? Tűzz ki a héten 2 napot, amikor megehetsz mondjuk 1szeletet a kedvenc csokidból, vagy egyéb édességből. Így lesz mire várnod:) de fontos, hogy szögezd le, mennyit ehetsz belőle, hogy ne csapjon át falásba a dolog. Utána pedig megpróbálhatod, hogy csak egy nap eszel édességet.
2011. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

Egy másik kérdésre adott válaszom másolom be:


Gondolj bele, hogy ezek a cuccok, a csoki, keksz tesznek téged kövérré. Gondolj bele, hogy a sok gyümi, zöldség meg vékonnyá tesz^^ Én mindig ezt csináltam: ha megláttam egy szelet csokit utána rögtön a kövér oszt. társam (165-6 cmhez 78 kg) jutott eszembe, ahogy a szünetekbe tömte magába a kövér kis ujjaival a péksütiket, büfés nasikat, csokikat. Na rögtön elment a kedvem a csokievéstől...

Míg kiszúrtam magamnak egy csajt az évfolyamból akit mindig almát láttam enni (és szuper vékooony volt :) ) És mindig rá gondoltam: "nééézd csak, almát eszik, azért ilyen vékony. neked is ezt kéne enned, ha fogyni akarsz" -> ezt mondogattam magamnak.

De ez csak egy eléggé hülye módszer xd a lényeg hogy döntsd el: fogyni akarsz, vagy sem? Bevallom néha nekem is rohadtul hiányzott az édesség, de kibírtam és kijelenthetem tökéletesen megérte!!! (7 hónap alatt 13 kg, 1 kg se jött vissza pedig most heti 2szer kb. eszem édességet persze mozgok)

2011. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Na mintha csak magamat olvasnám, bár én elmúltam 30. :)

Na én azt csinálom most, hogy semmi édesség. A kávémba két cukor aztán ennyi, meg alma (ha ez annak számít), és egy hatalmas nagy akarat erő! Kerülöm a csábító "helyeket". Én most diétázom, úgyhogy azért is kell megvonnom magamtól mindent, ami édes.

Viszont olvastam a Diéta & Fitness -ben egy nagyon hasznos cikket a cukor függőségről. Állítólag 3 típusa létezik. Én a "pillanatnyi cukorfüggőkhöz2 tartozom. Van benne egy jó kis teszt. Ha megcsinálod sok kérdésre választ kapsz.

De egy valamit higgy el nekem. Minél régebb óta tartóztatod meg magad, annál könnyebb lesz. Nekem a sport is sokat segített.

Juliee (30)

2011. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

én is próbáltam, de nem sikerült otthagyni XD

az adagot csökkentettem, hetente párszor eszem pár kockát,a többit elteszem magam mellől ne legyen szem előtt mert akkor gyorsan elfogyna.

Ne vond meg magadtól, mert később a végén nekiesel..

2011. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
én szeptember óta próbálok lefogyni 5 kilót.. nem ment.. volt hogy egy hétig ment lement 1,5 kiló visszajött 2... két hete 171 cm-hez 60 kg voltam... régebben nagyon kis vékonyka lány voltam most sem vtam kövér egyáltalán még duci se de az a pont jó..hát nekem ez nem jó... szval elhatároztam hogy életmódváltásba kezdek... nem eszek édességes (plusz pár dolog) most vtunk sielni ahol sok csipsz voltcsoki és nem ettem... nem tudom hogy de kibírtam.. ha éhes vtam ettem egy almát. és arra gondoltam hogy most megeszek egy csokit utánna tart a érzés 5 másodpercig ujrakívánom ehelyett ha kibírom akkor nem hízok tovább... 2 hét alatt efogytam 2 kg.. most 58 vagyok és 55 a cél.
2011. márc. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Volt aki itt mondta, hogy gondoljak arra, hogy lefogyhatok, ha abbahagyom. Ez nálam nem működik, mivel nem vagyok elhízva, és mikor próbáltam leállni, sokszor amiatt estem vissza, mert azzal érveltem magamba, hogy "nem mindegy, még úgyse vagyok elhízva", az egészség meg persze nem volt megfelelő motíváció:/


21:57-es: nem tudnád belinkelni azt a tesztet? Engem is nagyon érdekelne az eredmény:)

2011. márc. 20. 22:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Erről anyum jut eszembe, elég csokifüggő volt ő is, volt, hogy 1 nap megevett egy olyan nagy tábla milka csokit, igazából nem tudom, hogy csinálta, de annyira nem hízott tőle, pedig ez hónapokig tartott. De ő se akarta ezt folytatni, így csoki helyett először elkezdett csokis müzlit nassolgatni, ami később áttért gyümis müzlire, aztán Neslé Fitness müzli maradt meg, az egészséges is és végülis nassolásnak is jó, ha megszokja az ember :D Mostmár nem is hiányzik neki a csoki egyáltalán :)
2011. márc. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
az oké, hogy családban élsz és nem szabhatod meg anyukádnak h mit tartson otthon és mit ne, de annyi csoki, hogy minden napra jusson egy? azért ez nem egy normális "családi nasikészlet", esetleg megemlíthetnéd a szüleidnek h nemcsak miattad, hanem a saját egészségük érdekében se tartsanak ennyi szemetet otthon. egyébként nálunk 10-ed ennyi nasi sem volt soha otthon, ha lett volna, azt anyagi csődnek hívták volna :D
2011. márc. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!