Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Edzes elott vagy utan erdemese...

Edzes elott vagy utan erdemesebb inkabb enni?

Figyelt kérdés
Kicsit megnott a hasam igy ugy dontottem ,hogy csinalok napi 8~ perc felulest es kb. 30 KM bringazast (remelem segit)
2011. márc. 17. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Edzés előtt kb 1órával zabpelyhet eszel, vagy edzés előtt rögtön iszol szőlőcukrot!
2011. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem szoktam zabpelyhet enni csak olyan kaja van ithon amit anya szokott csinalni , en a normalis etkezesre gondlotam ,hogy inkabb "edzes" elott vagy utan egyek .

Es ennyi mozgas eleg vagy meg bovitsem valamivel ,hogy szep lassan eltunjon a hasam?

2011. márc. 17. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát igazából konkrétan a felülés nem segít rajta de a biciklizés nagyon jó.. ha bírod csinálj másnaponta 20 perc intervallumos edzést:)

Amúgy közvetlen edzés előtt ne egyél..de egy órával előtte kb az tényleg jó.. szerintem valami nem nagy mennyiségű lassan felszívódó szénhidrát kéne (a zabpehely is ilyen)

Valahol olvastam hogy edzés után is érdemes enni 1 órán belül, lehetőleg fehérjét (de ebben az infóban nem vagyok biztos hogy igaz-e, de nekem logikusnak tűnik:)

2011. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A 20 perces intervallumos edzes mit is takar pontosabban ?

Akkor most"ebed" elott fogjak neki edzeni vagy utana inkabb?:)

2011. márc. 17. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad enni edzés előtt 1,5 órával!

utána is csak fehérjét.

2011. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Evés után ne mozogj közvetlenül, ezt nem sokan birják, még rosszul is lehetsz, 1 órát legalább várj mindenképp. Edzés után fehérjét érdemes enni pl. túró, csirkemell. Tehát, ha az ebéded normálisan rizs, zöldség, csirkemell akkor szerintem okés előtte lenyomni egy edzést, letusolsz és ehetsz is :). A felülésnek tényleg nincs sok értelme. Az intervall pedig így épül fel: 5 perc bemelegítés, 1 perc mindent beleadok, mint állat tekerek :D, majd 1 perc közepes tempó, s ismét 1 perc mindent beleadok, ezt az 1-1 perc váltást megcsinálod 5x, aztán 5 perc levezetés és kész is az edzésed, sokkal hatásosabb mint 40-60 perc biciklizés. Persze azt hozzátenném, hogy megfelelő állóképesség kell hozzá, ha nem tudod rendesen teljesíteni, akkor nincs értelme csinálni, ebben az esetben a 40-60 perc biciklizés is jobb. Az intervallt elegendő heti 3 alkalommal végezni, a többi nap sima tekerést végezhetsz. Nekem pl úgy épül fel, hogy a közepes tempónál 30-35el megyek, míg a gyors szakasznál 55ig is fel tudom nyomni. Ezt egyébként inkább közepes, mint erős fokozaton végezd, szerintem 8 fokozat esetén a 3. vagy 4. fokozaton okés.
2011. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat foleg az utolsonak.

Akkor ideje beszerezni egy kilometer orat a bringara .:D

2011. márc. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!