Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Talált telefont érdemesebb...

Talált telefont érdemesebb használni, vagy inkább eladni/beadni?

Figyelt kérdés
Tényleg talált a telefon, E71es. Van esély rá hogy nem jön a rendőrség, hogy elvegye a telefont, vagy lecsukjon?
2011. jún. 6. 10:05
 1/10 anonim válasza:
Imei szám alapján letilthatja a tulajdonos, és akkor hiába adod le, mert nem lehet használni. Legyél becsületes, és próbáld megkeresni a gazdáját! Tudom most sokan hülyének néznek engem, de mégis ez a legjobb megoldás szerintem.
2011. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
szerintem meg adj túl rajta
2011. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Juttasd vissza a tulajdonoshoz. Ha van benne sim, akkor hívd fel róla az "anya", "apa", "hugi" vagy ilyesmi számot.
2011. jún. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van rajta biztonsági kód, nem tudom bekapcsolni se.
2011. jún. 6. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:
IMEI szám alapján le lehet tiltani, mint előbb, hívás kezdeményzés után a hívott fél felöl azonosítható vagy. Ha több személlyel is beszéltél akkor egyre pontosabban tudják ki vagy. Innentől akármi is lehet. Max jogtalan használat lehet belőle. Illetve ha a tulajnak csináltál költséget (telefonszámlát) kifizettetik.
2011. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A legtisztább megoldás, hogy leadod az első Mobiltelefon szaküzletben. Én is mindig azt tettem. kérnek tőled elérhetőséget, add meg nyugodtan, ha tiszta a lelkiismeret.....


A másik embernek úgyis elég baj, hogy nincsenek meg a fontos telefonszámai. Add csak le, hogy örülhessen :-)

2011. jún. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg milyen sim kártya van benne. S vidd be az üzletbe. Szerintem ők kiderithetik hogy kié. Én is örülnék egy talált telefonnak,de jobb a tiszta út!:)
2011. jún. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Max jogtalan használat lehet belőle"


Nem egészen.


Az 1978. évi IV. törvény a Büntetőkönyvről

325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.


Vagyis a törvény a jogtalan eltulajdonítást akár szabadságvesztéssel is büntetheti.


A kérdező esetében egy százezres nagyságrendű pénzbüntetésre esetleg ennek megfelelő napszámú (20-40 nap) közmunkára és próbára bocsátásra lehet számítani, ha a büntetőbíróság elé kerül az ügy.


A talált dolgot a hatóság felé nyolc napon belül LE KELL adni, és amennyiben a gazdája NEM JELENTKEZIK 1 éven belül, úgy a PTK. szerint a találó személy kisajátítja a dolgot, azaz tulajdonjogot szerez rá.

2011. jún. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Azért a büntetést sajnos nem eszik olyan forrón. Nekem ellopták Anyám táskáját a tecsóban. Benne volt a telója is. Mivel nekem gyűjteményem van, ezért gondosan feljegyeztem róla mindent. Hiába voltak kamerák meg minden nyavaja, vagy 2 éve semmi. Pedig imei számot, meg minden megadtam a telóról. Elvileg lekövetheti a rendőrség, de gyakorlatilag tesznek az egészre.
2011. jún. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Azért a büntetést sajnos nem eszik olyan forrón"


Engem már hurcoltak meg ilyenért, úgyhogy ne általánosíts. Nem olyan vicces ha bevisznek a rendőrök és előzetesbe tesznek mert a tulaj azt jelentette hogy ellopták a telefonját a kocsijából. Én a tóparton találtam, valószínűleg kiesett/leejtette. Ettől függetlenül nem nekem hittek.

Igaz hogy nem volt ellenem bizonyíték, de azért nem aludtam otthon egy ilyen sz@rság miatt. A többi tortúráról nem is beszélve.

Szóval nem ér annyit.

2011. jún. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!