Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vegetáriánus fogyókurát...

Mady kérdése:

Vegetáriánus fogyókurát irnátok nekem?

Figyelt kérdés

Vegetáriánus vagyok és halat sem eszek tudnátok irni nekem olyan fogyókurát ami hatásos?Úgy hogy hétfő:Mit egyek

kedd:mit egyek...

Köszönöm


2011. márc. 14. 20:37
 1/3 Krisz85 ***** válasza:

Szia!


Bocsáss meg, én olyat nem fogok írni, egyrészt mert nem ismerlek (munka, aktivitás, edzés, táplálkozási szokások, testsúly, testzsír%, magasság stb), de egy biztos:


lencse, lencse, lencse, lencse, és lencse!!


Esetleg szója és ban, sárgaborsó azok amik napi szinten szerepelniük kell az étkezésedben!

2011. márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vega vagyok, sikeresen leadtam 13 kgot (kb. 7 hónap alatt) de! nem igazán azért lettem vega, mert annyira sajnálnám az állatokat, sokkalta inkább azért, mert elolvastam, mit csinál a hús a szervezetemben (hogyan rothad meg, hogyan keletkeznek ammóniumszármazékok bennem, stb.) DE! Diétára felfüggesztettem a "vega"ságom, mert hússal könnyebb volt fogyni, azért mert:

1. A hal, pulyka és csirke sovány fehérjeforrás, kb. 110-120 kcal/100 gramm, gyakorlatilag csak fehérje, ch semmi nincs benne, zsír is minimális. Nyilvánvalóan nem zsíros szalonnát kell enni (disznóhúst sose ettem a diéta alatt se, más vöröshúst se, csak fehérhúst!)

2. Néha 1 pohár kefir nem elég fehérjeforrásnak... annál több kell. Míg 1 pohár natúr joghurtban van kb. 5 gramm fehérje addig 100 g csirkehúsban ennek a sokszorosa... márpedig diéta alatt azért fontos a fehérje, hogy ne bontsa le az izmaid a szervezeted (az izmokat könnyebb lebontani, és könnyebb belőlük energiát nyerni mint a zsírból.)

3. Az előttem lévő jól írta: a lencse, sárgaborsó, bab kiváló fehérjeforrások DE! míg pl. 100 gramm lencsében van 26 gramm fehérje (ami remek :) ) addig van benne kb. 53 gramm ch is. Ebédnél ez nem probléma, na de este azért ne egyél meg 53 gramm ch-t... mert estére CSAk FEHÉRJE (plusz zöldségek persze) kellene... és ha vacsira bevágsz 50 gramm ch-t, na akkor nem bizti hogy fogyni fogsz. Szal vigyázz a hüvelyesekkel, mert rengeteg ch van bennük, ami nem feltétlen segíti a fogyidat.

4. A kefirben/natúr joghurtban/tejben alig van fehérje - 1 pohár kefir, joghurt kb. 5 gramm fehérje, míg diéta alatt kb. 60-70 gramm fehérje kéne naponta - sajtok is kiváló fehérjeforrások és több is van bennük mint 1 pohár kefirben de! emellett rengeteg zsírt is tartalmaznak (pl. eidami, trappista stb) válassz zsírszegény sajtokat (mozarella)


Nyilván nem azt mondom hogy egyél mindennap húst, de heti 2-3 alkalomtól nem lesz bajod, a többi napon pedig egyél sok túrót, kefirt, joghurtot, zsírszegény sajtot.

2011. márc. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Írj egy privit, és tudok küldeni e-mailben.1200 kalória /nap, megvan pontosan reggel, délben este mit kell enni...
2011. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!