Milyen víz az amit a fogyókúra elején elveszít az ember? Honnan van?
Nem minden szövetközti víz kóros. A zsírszövet rengeteg vizet köt meg fizikailag (ld. teve púpja), ami így nem része a vérkeringésnek, sem a béltraktusnak. Ez tartalék víz, ami pl nyáron megvédi az embert a hőgutától, ugyanis innen könnyű úgy mobilizálni a vizet, hogy izzadni tudj, míg egy sovány embernek nincs kiizzadni való feleslege.
Ha annyit iszol, amennyit kiürítesz + kiizzadsz, akkor a szervezet nem nyúl a raktárhoz.
Fogyáskor ezt a vizet veszíted el (ha belegondolsz, izzasztással és vízhajtással, amire a legtöbb gyors fogyitabletta épül, nem nagyon lehet más hatást elérni). Vagyis a fogyás első szakaszában többet ürítesz (vagy szaunában izzadsz), mint amit megiszol. Nem sokkal, hiszen 2 hét alatt 5 kg, az napi 3,5 dl. Vagyis ha kb 2 litert iszol, akkor 2,35 l-t vesztesz naponta.
A fogyókúra végén aztán a szervezet visszatölti a raktárat, azaz napi pár decivel kevesebbet ürít, mint amit megiszol.
Az előző baromság, a só éppenhogy nem megköti, hanem kihajtja a vizet.
A vese próbálja a szervezet sótartalmát azonos szinten tartani. Egy bizonyos határig nő a vizelet sótartalma, vagyis adott mennyiségű vizeletbe több só kerül. Ez együtt jár a vérnyomás emelkedésével is. E határ fölött már a vese nem képes egységnyi vízbe több sót kiválasztani. Így ha ennél több sót eszel, akkor a vese több vizeletet termel (több vízbe választja ki a rengeteg sót), hogy a több sót ki tudja üríteni a szervezet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!