Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki mit gondol, és, hogy...

Ki mit gondol, és, hogy gondolja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szülés után 75kg-ról sikerült ésszel és diétával illetve életmódváltással lefogynom 59kilóra. ennek örülök is de egy kérdés itt motoszkál a fejemben,_akkor most már soha többet nem ehetek meg egy nagy adag fagyit,vagy egy finom pörit ropogos kenyérrel.....stb mert tudom,hogy fogyni és szinten tartani és egészségesen élni csakis életmódváltással lehet. Karácsony óta csak szenvedek és 3-4naponta nekisek a nasinak és minden ami itthon van csak ugy tolom be az arcomba. tudom ez nem helyes,és az sem,hogy amikor épp bűntudatom van az előzőnapi nass miatt akkor egész nap csak 1 almát eszek meg. amikor elkezdtem az életmódváltást semmi lisztes,cukros ételt nem ettem,se kenyeret,se tésztát....salátát minden mennyiségben és húslevest,gyümölcsöt,túrót,natúr joghurtot,tofu.....és szépen mentek a kilók nem ingaodozott mint most. a lényeg a lényeg,hogy tudnám újra beállítni az agyam arra,h ismét egészségesen éljek és egyek,ne rettegjek attól,hogy újra vissza másznak a kilóim. Még annyit,hogy 7napból 5-6napot edzek.
2011. jan. 26. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Kb. 18-19 kgot vesztettem, nem is tom hány hónap alatt... kb. 1 év alatt. Egészségesen táplálkozom, mert megértettem: ha visszatérek a régi életmódomhoz (minden nap vagy minden 2. nap csoki, nasinak csipsz, plusz kedvenc kaják a főtt tészták, édes szószokkal, stb.) akkor elhízom. Megértettem, hogy azért voltam kövér, amilyen életmódot éltem, és ha visszatérek, akkor elhízhatok ismét,...

1. DE! Ha heti 1-2szer eszek csokit, az még nem visszatérés. Így hát a heti csoki/sütievést heti 2-re maximáltam (van hogy kevesebbszer, de ha szülinapozunk vagy ilyemi, akkor egy vékony szeletet kérek). Igyekszem ezt olyan napra tenni, mikor sokat mozgok, és nem csak egész nap ülök.

2. A diétám végén én is feltettem a kérdést: na most hogyan tovább? Ehetek ismét édességet, fagyit? A válasz: igen, ehetsz. Ha a zsíros kajákat szereted, azt is ehetsz, de mondjuk heti 1 max 2szer, fehérkenyeret is. Mert ha pl. egy héten 6 nap suliba & munkába tk kenyeres szendvicset viszel, de vasárnap mondjuk az ebédhez ennél egy kis fehérkenyeret - fő a változatosság! - 1 szelet biztos nem fog ártani =)

3. Amikor balcsin voltam, én is ettem hatalmas fagyikat - de leúsztam. Mikor olaszba mentünk, ettem pizzát is - szintén lemozogtam, mert annyit jártunk keltünk =) A lényeg, ha egészségtelenebb kajákat ennél egy nap, akkor mozogj többet. (amúgy egyik nyaraláskor sem szedtem fel 1 kgot se, pedig hidd el, szinte zabáltam. A lényeg hogy ez ne legyen rendszeres!)

4. Nem nem NEM! Rossz az amit csinálsz... én is belekerültem párszor ebbe a csapdába... egyik nap befaltam 3féle csokit + 2féle sütit + csipszet, meg mittommégmit, és másnap mindig almanapot tartottam...

5. Jaj :O Csak most olvasom mennyit edzel basszus, ennyi edzés mellett nem kell félned!

6. "...elkezdtem az életmódváltást semmi lisztes,cukros ételt nem ettem,se kenyeret,se tésztát....salátát minden mennyiségben és húslevest,gyümölcsöt,túrót,natúr joghurtot,tofu"

-> Nem erről szól az életmódváltás. Ehetsz kenyeret, csak legyen tk kenyér. Ehetsz tésztát, de az legyen durumtészta. Sőt, egészséges édességet is lehet csinálni =))

2011. jan. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ,.megadtad a kellő löketet :) újjúlt erővel változtatni fogok mert tényleg az a jó és egészséges:) köszönöm szépen.
2011. jan. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!