Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, aki kényszerevő,...

Van olyan, aki kényszerevő, és mégis sikerült lefogynia? Hogy lehet kikeveredni ebből?

Figyelt kérdés
A kényszerevés nem azt jelenti, hogy valaki mondjuk felzabál 2 pizzát ebédre, hanem hogy semmi másra nem tud gondolni, csak az evésre. és ha nem tömheti magát félholtra, amikor rájön a roham, pocsékul érzi magát. szörnyű, semmire se tudok koncentrálni, mert állandóan a kajákon jár az eszem, semmire se gondolok annyit, mint az evésre. anorexiás voltam, akkor alakult ki nálam az étellel kapcsolatos megszállottság, és bár az anorexia eltűnt, a megszállottság megmaradt, és sokkal többet eszem, mint valaha (előtte is kövér voltam, de nem az evés töltötte ki az életemet).
2010. dec. 20. 23:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Velem ez volt kb 2 hónappal ezelőtt. Belekerültem egy lelki válságba, és valahogy az evés jelentette a legnagyobb örömöt. Pláne este, mikor senki sem látott már, tömtem a nagy szendvicseket, joghurtokat, kekszeket, chipseket, mindent ami épp volt otthon, és leöblítettem kólával. Aztán már napközben is csak a kaján járt az eszem, suliban minden szünetben ettem, majd otthon is fél óránként. Ha nem volt otthon épp valami finom, szabályosan hisztiztem. Pedig tudtam, hogy nem helyes, de nem tudtam leállni. Lett is eredménye:rövid idő alat híztam 10 kilót. Aztán kb 2 hónapja egy reggel felvettem a kedvenc felsőm, és ahogy belenéztem a tükörbe láttam, hogy nevetségesen áll. Ráálltam a mérlegre, és lesokkolt teljesen, amit mutatott. Az a nap óta odafigyelek arra mit és mennyit eszek, este 6 után semmi kaja, csak vizet iszok üdítő helyett, és szinte 0 édesség. Nem eszek kenyeret sem, és eljárok sporoltni. Így szerencsére le is adtam azt a 10 kilót már szinte, sokkal jobban érzem magam. Azóta is figyelek a testemre, és akárhányszor rám jön este az az érzés, hogy egyek, eszembe jut az, ahogy az a felső állt rajtam. Nekem ez segít. Az agyban dől el minden.
2010. dec. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szia. én is kényszerevő vagyok, de egy év alatt 25 kilót sikerült fogynom. amikor arra gondoltam, hogy enni kellene, akkor a nasikat zöldségekkel és gyümölcsökkel helyettesítettem, és ha éppen olyan kedvem volt akkor inkább kimentem sétálni egy pár órára, így az is elterelte a gondolataimat. szerintem próbáld meg, neked is sikerülhet :). csak vigyázz, hogy ne akarj egyszerre gyorsan fogyni, mert az rosszabb az egészségre, mint a túlsúly. sok sikert :)
2010. dec. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is kényszerevő vagyok... Tömöm magamba a kaját, már régen nem vagyok éhes, sőt hányingerem, és már alig bírok enni, de azért csak zabálok. Szörnyű :S

De 4 hónappal ezelőtt végre elhatároztam, hogy abbahagyom. Persze erről az evési kényszerről nem sikerült leszoknom, de most már csokit meg péksüteményeket zabálok, hanem gyümölcsöket.

Tulajdonképpen egész nap eszek, több kg gyümölcsöt. De ezektől nem hízok, sőt fogyok.

Persze azért nem minden nap sikerül ezt megállni, hogy ne egyek édességet, már többször volt, hogy betabáltam.. de azért eddig mindig sikerült újrakezdenem.

4 hónap alatt 6 kg-ot fogytam, de ha közben nem zabáltam volna be párszor, fogyhattam volna többet is.

De azért nagyon örülök most ennek is.

Csak most ön a karácsony, nehéz lesz, mert az ünnepi asztalon nem szokott gyümölcs szerepelni..

2010. dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Valahányszor elkezdenél szemetet enni, fuss egy kört a házatok körül. Vagy ugrálókötelezz 10 percet. Vagy guggolj százat. Állíts fel szabályokat. Ha az evést büntetés követi, egy idő után nem lesz kedved enni. És így bónuszként idővel le is fogsz fogyni!

Hajrá!

2010. dec. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Most javult a helyzet, de nem az akaraterőn múlt, hanem hogy találtam más örömet az életben... és innen már akaraterő se nagyon kell hozzá.
2011. jan. 3. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!