Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van olyan, aki kényszerevő,...

Van olyan, aki kényszerevő, és mégis sikerült lefogynia? Hogy lehet kikeveredni ebből?

Figyelt kérdés
A kényszerevés nem azt jelenti, hogy valaki mondjuk felzabál 2 pizzát ebédre, hanem hogy semmi másra nem tud gondolni, csak az evésre. és ha nem tömheti magát félholtra, amikor rájön a roham, pocsékul érzi magát. szörnyű, semmire se tudok koncentrálni, mert állandóan a kajákon jár az eszem, semmire se gondolok annyit, mint az evésre. anorexiás voltam, akkor alakult ki nálam az étellel kapcsolatos megszállottság, és bár az anorexia eltűnt, a megszállottság megmaradt, és sokkal többet eszem, mint valaha (előtte is kövér voltam, de nem az evés töltötte ki az életemet).
2010. dec. 20. 23:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
de amik akkor kitöltötték, már nem érdekelnek.
2010. dec. 20. 23:54
 2/15 anonim ***** válasza:
Önkontroll!Amikor rád jön az evési roham, akkor tereld el a figyelmed valamivel. Pl, ha úgy érzed, hogy most bevágnál egy szelet pizzát,akkor inkább igyál meg 2 pohár narancs levet, vagy vizet. Ez eltelít,nem lesz éhség érzeted.
2010. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
éhségérzetem az sosincs, csak a lelki kényszer hogy egyek...:(
2010. dec. 21. 00:06
 4/15 anonim ***** válasza:
önkontroll és fogyj le.
2010. dec. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már neurózis kategória.Kérd szakértő pszichiáter segítségét!
2010. dec. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Ismerek ilyent, sok antidepresszáns. SSRI.
2010. dec. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ismerős a gondod, nekem is volt egy időszak, amikor hasonló volt a helyzetem. Az segített, hogy eltereltem a figyelmem. Tényleg valami olyasmi kéne neked is, ami nagyon leköti a figyelmedet, meg az agyadat. Nekem annak idején ilyen volt egy bizonyos számítógépes stratégiai játék, de szerintem bármelyik megteszi, amelyik kellőképpen érdekel téged. Éppígy megoldás lehet, ha mondjuk művészibb alkat vagy, egy könyv, novella írása, egy kép elkészítése... Ha pedig végképp semmi nem jut az eszedbe, akkor menj ki a szabadba, vagy egy plázába, kezdj egy könyv elolvasásába, a lényeg az, hogy mozdulj ki otthonról, mert ott automatikusan rá fogsz járni a hűtőre. Egy idő után pedig valahogy "elfelejti" az agyad ezt a dolgot.
2010. dec. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szia! két hónapja én is azthittem még, hogy kényszerevő vagyok... 2 hónapja diétázom, és már lement 10 kg, és komolyan mondom, nagyon jól érzem magam. az első héten asszem még zokogtam is, annyira ki voltam borulva. de aztán fejben valahogy átbillentem, és felfogtam, hogy ez a helyes. semmi nem lehetetlen. most ugy érzem hopgy még nagyon sokáig tudnám ezt csinálni, és fogom is
2010. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy szakembert mert ez tényleg pszichés betegség, Van egy barátnőm Ő bulimiában szenvedett, és a pszichiáter Floxetet irt fel neki. Fogyni ugyan nem fogyott az antidepresszánstól, de legalább kigyógyult a bulimiából.
2010. dec. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én kikeveredtem.:) hatalmas akaraterő kell hozzá:D
2010. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!