Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha elkezdek tornázni, nem...

Ha elkezdek tornázni, nem vastagodni fogok?

Figyelt kérdés

Volt egy időszak, amikor tornáztam és futottam. Akkor 56 kiló voltam.

Már abbahagytam egy ideje, és most 51 kiló vagyok, beleférek azokba a nadrágokba, amikbe eddig nem, és vékonyabb is vagyok. Szerintem az izomból fogytam, mert volt már rajtam, csak a háj alatt... Ezért inkább abbahagytam a tornát, de nem tudom, jól tettem-e.

17/L


2010. dec. 7. 18:56
 1/5 |_Acél_| válasza:

Az izomvesztés is alakváltozást jelent, a zsírvesztés is alakváltozást jelent.

Amikor izomból veszítesz akkor a tested már nem annyira feszes és erős, ezért könnyebben igazodik a nadrág szabásához. " Az izmos ember alakot ad a ruhának, a puha embernek a ruha adja meg az alakot "


Amikor zsírból veszítesz akkor a tested nem veszít feszességéből, viszont mivel zsírból sokkal kevesebbet szoktak fogyni, mint izomból, ezért van az, hogy soknak "meg se kottyan" hogyha zsírból fogyik. Pont úgy gondolkodnak, mint te: " Mi értelme volt, hogyha úgyse jó rám a régi nacim ? ". Csakhogy, a zsírvesztés egy hosszabb folyamat. Lehet veszíteni egy kevés zsírt, de azt sem rövid ídőn belül, több vesztéséhez viszont kemény munka kell. A valóban izmos embernek nem okoz gondot a ruhaválasztás.


Nálad az lehet a probléma, hogy vagy alacsony vagy, vagy a 14 éves gatyeszedbe akarsz beleférni, ami nem a legjobb ötlet, hogyha rájössz arra, hogy akkor sovány voltál, most izmosabb vagy, viszont ez tiszta egészség, és ez megéri azt az áldozatot, hogy lemondasz pár gyerekkori nadrágról.

2010. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 |_Acél_| válasza:
*fogyik helyett FOGYNAK
2010. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az étkezéseden múlik,hogy fogsz-e vastagodni.Ha diétázol,vagy normálisan étkezel és edzel a tested feszes,formás lesz és csökken a testzsír.
2010. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De eleinte igen. Viszont a testzsír% -od csökken, javul az izom : zsír arányod....amitől egyre jobban csökken a testzsír.

Ez egy önmagára visszaható folyamat.

2010. dec. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 8. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!