Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kondizók. Mennyit égetteg egy...

Kondizók. Mennyit égetteg egy alkalommal?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy ha lementek edzeni, akkor mennyi kalóriát égettek egy alkalommal.

Én olyan 300-400 között és a végére teljesen kifáradok, nem régiben pedig olvastam itt, hogy egy kiló kb 7500 kalóriának felel meg, szóval ha így nézzük nagyon nem ér semmit az én kis edzésem, és szeretném, tudni, hogy kb. hova kéne eljutnom.

Előre is köszönöm a válaszokat :).


2010. nov. 27. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy az elégetett kalória mennyisége nagyban függ kortól, nemtől, izomtömegtől, gyakorlatoktól, az edzés intenzitásától, és még túl sokmindentől?

Honnan tudod, hogy te mennyi kalóriát égetsz el?

Amúgy az edzés felgyorsítja az anyagcserét, nem csak a KÖZBEN elégetett kalória számít, hanem az UTÁNA történő plusz felhasználás is!

2010. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nem arra kell alapozni, amit kiír a gép edzés végén. Hiába ír ki 400at, lehet, hogy 700at égetsz el.


Amúgy meg a mozgás pörgeti az anyagcserét + minél több izom van rajtad, annál több kalóriát fog felhasználni a szervezeted.


Ja és nem árt edzés mellett figyelni az étkezésre, pontosabban ennek kéne az első helyen állni.

2010. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Rossz hír : nem 7500, hanem 9000 kilokalória 1 kiló zsír energiatartalma (elméleti)

Még egy rossz hír : edzés közben nem zsírt, hanem szénhidrátot használ a szervezet energiafedezetként.


Az edzés KÖZBEN elégetett kalória mennyisége a fogyás tekintetében teljesen lényegtelen.

Az edzésnek az alap-anyagcsere sebességét megnövelő hatása fontos (utánégetésnek nevezik köznyelven, szakszóval EPOC ) valamint az izom regenerálódásának, újjáépülésének az energiafedezete is sok energiát igényel, amit -mivel nyugalmi állapotban történik- zsírsavak oxidációjából nyerünk.


Az edzésnek tehát csak közvetett hatása van, csak az ingert biztosítja a későbbi fogyáshoz.

2010. nov. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!