Stressz evés leküzdése, hogyan?
Pszichológus, de mellette sokminden segített még nekem. A sport, a meditáció és az étkezési napló. Az utóbbi nagyon mélyre képes menni, mert másnap visszaolvasva a bejegyzéseket, sokmindenre rá lehet jönni. A napló tartalmazza, hogy mit (nem) ettem aznap és ehhez milyen érzelmek társultak. Milyen jó vagy rossz dolgok történtek velem és hogy ezekkel hogyan (nem) birkóztam meg. Ha elkezdesz ásni, döbbenetes dolgokat fogsz találni.
Én már egy éve vezetem, 40 kilót fogytam ezalatt. Egyszerűen csak nem hagytam, hogy a falásroham eluralkodjon rajtam mert vannak ezek az eszközeim. Én példa vagyok rá, hogy legyőzhető. Minden fejben dől el.
Ja, és szerintem nagyon sok az a 12 kg 2 hónap alatt. Egyél többet nyugodtan. Ez éhezés, amit csináltál.
#6
Minden nap leírod, mi történt az életedben aznap, esetleg a múltban. Miket ettél aznap, vagy milyen ételekkel etted túl magad és mik voltak a körülmények. Minden nagyobb vagy apró eseményt, ami felzaklatott, szorongató volt, dühös lettél tőle vagy épp nagyon örültél valaminek. Ezekhez leírod a társult érzelmeidet, gondolataidat, és hogy hogyan kell ezekkel megküzdened evés helyett. Pozitív mantrákkal erősíted saját magad, a kognitív torzításokat kielemezed, miért gondolkodtál rosszul.
Akik falászavarral küzdenek, általában nagyon nincsenek tisztában a saját érzelmeikkel, mindenre evés a válaszuk és egy ilyen napló sokat segít a gondolatok rendezésében. Nekem nagyon fontos, és bízok benne, hogy másoknak is segít.
#2
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!