Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan ne egyek fölöslegesen?

Hogyan ne egyek fölöslegesen?

Figyelt kérdés

Nem tudom megállni, hogy ne egyek. Nem vagyok túlsúlyos, de fölöslegesen eszem folyamatosan és munka miatt le kéne fogynom még jobban.


De akárhányszor látok valami finomat eszek.

Ha depressziós vagyok eszem, ha unatkozom eszem, ha a konyhában járok eszem, ha stresszes időszakon megyek keresztül eszem.


Mivel tudnám leállítani magamat, hogy ne vágyjak rá fölöslegesen?



#fogyókúra #fogyás #étvágy csökkentés #vágy csillapítása #fölösleges étkezés
tegnap 19:00
 1/6 anonim válasza:
0%

19 óra. Szívesen ennék valamit de annyira nem nehéz

megállni - ne tegyem.

tegnap 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
9%
Ne egyél fölöslegesen. Ennyi.
tegnap 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Ha tudatában vagy ennek, az már egy jó lépés. Utána már mind csak az akaraterődön múlik. Ne egyik napról a másikra akard megváltoztatni magad, hanem koncentrálj arra, hogy mindig egy kicsivel jobb legyél, mint tegnap, apránként próbálj meg változtatni.

Én is átestem ugyanezen, viszont azt tanácsolom ne vond meg magadtól teljesen ezt az egészet, hanem törekedj tudatosan a jobbra, különben (én legalábbis) amiatt lettem még stresszesebb, hogy teljesen ki akartam iktatni a finom, szar kajákat az életemből, ami csak ahhoz vezetett, hogy még többet ettem. Illetve ha jól tudom, ha erős korlátok között vagy, és egyszer-egyszer megengeded magadnak, hogy egyél, a lehető legtöbb dolgot fogod bezabálni, mert az agyad azt hiszi most többé nem lehet ebben része, így akkor próbál minél többet enni.

Azt javaslom használd a 80/20 szabályt, tehát 80%-ban próbálj meg egészséges életmódot folytatni, és a maradék 20%-ban pedig nyugodtan ehetsz olyan ételeket, amiket szeretnél, például minden nap valami apróságot, vagy hétvégén beülni valahova stb., így nem fogsz kiégni, és hosszútávon is tudod majd tartani, szóval nem leszel stresszes ettől az egésztől, ami ugye szintén evéshez vezetne.

Ez mind hosszú folyamat, sok időbe telik, mire megtalálja az ember ilyenkor az egyensúlyt :)

tegnap 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha sima akaraterővel nem megy akoor terapia tud ssgiteni - tapasztalat.

Amit kipróbálhatsz hogy mást csinálsz amikor eheznéked van.

Nekem apukámat vagy egy barátnőket bármikor fel lehet hívnom. Ennék és bent vagyok a kamraba es elo a telefont és hívom.

A másik hogy olyankor elmegyek setalni. Ha munkaba vagyok akkor csak egy par perces nyujtas.

Egy masik modszer napi pici celokat kituzni es minden eyte felirni hovy sikerult e. Pl elsore azt hogy egy nap kax egyszer eszel ugy hogy nem vagy tenylegesen ehes.


Illetve nekem terapian kellett ieni hogy ehy nap mit csinalok. Csak nagy vonalakban. Es hogy ahhoz kepest mikor van ehetnékem. Kijott hogy amikor stressz van a munkaban vagy amikor sokat vsgyok egyedul

tegnap 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Milyen munka az, aminél soványnak kell lenned?
tegnap 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sok fehérje és sok rost meg lassan felszívódó szénhidrátok és nem leszel éhes
ma 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!