Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mitől mutat többet a mérleg?

Mitől mutat többet a mérleg?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja váltottam életmódot, számolom a kalóriákat is. Heti szűk egy kg le is megy. Hétfőn reggel mértem magam, 108.8 kg ma reggel mérlegre álltam, és 109.4 ez mitől van? Semmivel nem ettem többet mint szoktam.
tegnap 10:17
 1/6 anonim válasza:
68%
Hogy ha nő vagy akkor érdemes a havi mérést a ciklushoz igazítani (ezen kívül érdemes havi súlymérést csinálni a heti helyett). Menstruáció előtt és közben a vízvisszatartás miatt többet mutathat a mérleg, akár +1-3 kg is lehet az eltérés, ez nagyban függ a kiindulósúlytól is.
tegnap 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

A menstruációtól függetlenül is változó hogy mennyi vizet tart vissza a szervezeted, még az időjárástól is függhet. Vagy lehet hogy több benned épp az egyéb salakanyag. Illetve a fogyás nem egy lineáris dolog. Nekem pl az első hónap után 3 hétig stagnált a súlyom, majd zuhanórepülésbe kezdett, de később megint stagnált.

Az is simán lehet, hogy holnap reggel ráállsz a mérlegre, és már 108 alatt leszel. Ezek az 1-1,5 kiló ingadozások teljesen normálisak, főleg ilyen nagy súlynál. Nekem is elő szokott fordulni 0,5-1 kg változás egyik napról a másikra ide-oda, pedig én pontosan fele annyit nyomok mint te.

tegnap 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Víz.


Legutóbb a mérés előtti napon keveset ittál, mára többet. De lehet ez úgy is, hogy előző nap/időben sósabban étkeztél és a szervezeted visszatartja a vizet. Lehet, hogy gyengül a szíved és vizesedsz. (mondjuk ez kevésbé valószínű, csak azért írtam, hogy lásd, mennyi minden befolyásolhatja akár csak a szervezetedben lévő víz mennyiségét). Egy másfél órás edzésen rólam is lemegy több, mint 2 liter víz. Az nem számít, nem a vizet akarod mérni, hanem a zsírból akarsz leadni.


Másfelől meg 60 deka a különbség az 0,5% eltérés. Egy 4000 Ft-os mérlegben az elem merülése, vagy a hőmérséklet változása is okozhat ennyi eltérést.


A napi ingadozást ne figyeld, hetente elég mérni, az már trend lehet.

tegnap 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Heti szuk kg szuper.

A javaslatom foleg nagy sulnyal heti 2x merni, 2 nap, mindig ugyanazokon a napokon. Mindig reggel. Mindig wc utan es etkezes meg ivás előtt.

Ez két hét alatt 4 szám lesz. Ezeket tudod összehasonlítani.


Lehet lesz benne 1-2 nagyobb szám. De a tendencia a lényeg. Pl ha valaki este megeszik egy pizzát az másnap fél kgval is tobb lehet mert a szénhidrát 4szeres vizet tart vissza. Ha ugyanazt a pizzat reggel eszi meg akkor amsnap reggelre meg visszamegy. De ez csak pelda.


Ha ket het alatt azt latod h novekszik akkor van a baj

tegnap 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak ételek, amik vizet kötnek meg a szervezetben.
tegnap 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyi még akár a mérleg pontatlansága is lehet. Párszáz grammról beszélünk, annyin nem érdemes aggódni.


+ mérd meg magad székletürítés után is.

tegnap 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!