Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás időszakos böjttel...

Fogyás időszakos böjttel lehetséges?

Figyelt kérdés

Szülés után maradt rajtam felesleg már terhesség előtt is a pajzsmirigy problémák miatt felszedtem 10 kgt de kezdtem szedni az orvosságot és fogytam pár kilót csak teherbe estem

160 cm vagyok 55kg szoktam lenni most 67 vagyok(még sose voltam ennyi 🥲).Eddig a kicsi és a szoptatás mellett nem igen szerettem volna diétázni de most egyre közeledik az esküvő napja(kevesebb mint egy év) addigra szeretnék visszafogyni 55kgra

Sportolni max heti 2x van időm(futok) de minden nap mozgásba vagyok és sétálunk a kicsivel. Az étkezésre is próbálok odafigyelni bár nem főzök magamnak külön de tartom a mértéket

Elkezdtem az időszakos böjtöt 16/8 valakinek ez segített a fogyásban?

Nem hiszek ilyen csodabogyókban de egy kicsit felturbóznám az anyagcserémet erre esetleg tippek?…iszom zöld teát és nézegetem ezeket az italokat (super greens) gymbeamon amik tele vannak vitaminnal és segítik ez emésztést szerintetek?



júl. 18. 16:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mert sok helyen hallom hogy napi 5x kellene étkezni de az időszakos böjtnél 3x étkezem: Ebéd,nasi(gyümölcs),vacsora
júl. 18. 16:33
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriadeficit a titok.

Majdnem tökmindegy hányszor eszel hány óránként. Hiába eszel csak 3x ha azzal beviszel 5000 kalóriát.

Ki kell számolni mennyi a kalóriaszükségleted. Ha attól kevesebett viszel be, fogyni fogsz

júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kaloriadeficittel igen. Fogyas szempontbol tokmindegy, hanyszor eszel, csak h mennyit.
júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

"segítik ez emésztést szerintetek?"

Az emésztésedet akár segíthetik, de az anyagcserédet nem. Van valami baj az emésztéseddel? Mert ha van, akkor azt meg kell oldani. Addig hiába a zöld tea vagy a gymbeames izé.

"sok helyen hallom hogy napi 5x kellene étkezni de az időszakos böjtnél 3x étkezem: Ebéd,nasi(gyümölcs),vacsora"

Pont a reggelit hagyod ki? Az a legkártékonyabb böjtölési forma, de te tudod. Az biztos, hogy 2024-ben már mindenki tudja, hogy mind egészségügyi, mind fogyási szempontból mindegy, hogy hányszor eszel naponta. Egészségügyi szempontból nyilván nem ajánlott a napi nyolc főétkezés, ahogy a napi egyetlen étkezés sem feltétlenül, de a kettő között teljesen lényegtelen. Egyéni preferencia és időbeosztás függvénye. Fogyás szempontjából pedig a napi/heti összkalóriabevitel számít egyedül, böjt ide vagy oda.

júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

#4

Miert kartekony kihagyni a reggelit?

júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az időszakos böjt is arra jó, hogy segítsen elérni a Kcal deficitet. Nekem ez halál lenne, én szeretek sokszor kicsit enni, 4 óránként megéhezem, az esti két órás kutyaséta után lefekvés előtt is ennek kell még... szóval én inkább számoltam a kalóriákar, úgy fogytam le. De pl egy barátnőmnek akit meg a kalóriaszámolástól vert le a víz, bejött, tök szépen lefogyott az időszakos böjttel.
júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

"Miert kartekony kihagyni a reggelit?"

Fogyás szempontjából ennek nincs jelentősége. Fiziológiai szempontból van, ugyanis rengeteg vizsgálati anyag szerint a reggeli órákban a legjobb az emberi szervezet inzulinérzékenysége, ezért az ébredés utáni időszakban elfogyasztott teljes értékű étkezésnek kiemelten nagy szerepe van élettanilag. Ezt a jelenséget egy átlag embernek nem kell túlgondolni, csak azért hívtam fel rá a figyelmet, mert mindig elnevetem magam, amikor laikusok az egészség javításának érdekében elkezdenek böjtölni a Házi Patikán olvasott baromságok szerint, közben a napindító főétkezés kihagyásával nagyobb hátrányt okoznak, mint amekkora előnye a böjtnek összességében lenne.

"barátnőmnek akit meg a kalóriaszámolástól vert le a víz, bejött"

Ha a kérdező is olyan szerencsés, mint a barátnőd, és ezzel TARTÓS kalóriadeficitbe kerül, akkor fogyni fog. Ha viszont a meghatározott időablakban több kalóriát visz be, mint amennyit a fizikai aktivitása mellett megengedhetne, akkor nem fog fogyni, sőt...

júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

#7

En nem tulgondolni szeretnem, hanem erteni. Tudnal errol a reggeli temarol linkelni valamit? Mert meg mindig nem vilagos


Nekem spec nem esik jol a reggeli abszolut. Ha nem is bojtolok, max par falat, es egy kave, aztan csa. Ha reggelizek, foleg mint egy kiraly, akkor az egesz napom agyon van csapva.

júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

"Tudnal errol a reggeli temarol linkelni valamit?"

Igen. Hétvégén írj privát üzenetet, és a másik laptopomról szívesen küldök kutatási összefoglalókat a témában.

júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet, ha a kalóriakeretednek megfelelően eszel a táplálkozási időablakodban. Én is valamilyen szinten így csinálom, 8-16-ig megeszem az 1800 kalóriámat, onnantól kuss van. Hozzászoktam, fenntartható a célsúlyig.
júl. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!