Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 éve szültem. Előtte...

1 éve szültem. Előtte 176/56kg voltam, most 176/77kg kb.. nem vagyok kövér vagy ilyesmi, de szeretnék legalább 65 lenni. Alig eszek. Mit tehetnék hogy menjen le ebbol kicsit?

Figyelt kérdés
júl. 9. 10:47
1 2
 11/11 anonim válasza:
60%

Kalóriaszámlálást javaslok én is, szem előtt tartva a következőket: 1) nehéz belőni, hogy egy adott személynek mennyi a kalóriaigénye 2) nagyon könnyű elcsúszni a számoláson 3) a kalóriákon kívül az általános egészség szempontjából fontos a tápanyagösszetétel is.


Tehát, ha meg van, hogy kb. mennyi a kalóriagiényed (számoltasd ki 3-5 különböző appal vagy online felületen és átlagolj), akkor kezd el írni 2 hétig, hogy mit eszel, minden falatot és látni fogod, hogy _nagyjából_ annyit eszel-e vagy sem. Ha többet eszel, akkor meg kell vizsgálni, hogy ez miből fakad, pl. túl nagyok az adagok, túl sok üres kalórát viszel be stb., és aszerint módosítani. Aztán érdemes olyan ökölszabályokat követni, hogy _többnyire_ a teljes kiőrlésű tésztát és gabonaféléket, kenyérféléket fogyaszd, köretként ne a fehér rizs és krumpli domináljon, minden nap egyél nyers zöldséget valamilyen formában, és úgy általánosságban is minél több, változatosan elkészített zöldséget, részesítsd előnyben a sovány tejtermékeket, rostbevitelre és folyadékbevitelre figyelj stb., DE mindent lehet enni, csak mértékkel. Értsd: ne heti 4x legyen rendelt pizza, hambi, gyros, hanem csak pl. 1x, ugyanígy: semmi baj, ha hétvégén csirkepörit eszel nokedlivel, de ne minden 2. nap legyen ilyen a kaja, egyél változatosan, krémlevesek, főzelékek, natúr húsok vegyes körettel, rakott ételek (a tejfölt, tejszínt ki lehet váltani joghurttal, legalább részben), sok változatos saláta, lehetőleg ne nehéz majonézes vagy tejfölös szósszal stb. - nyár van, rengeteg féle idény zöldség és gyümölcs, ki kell használni.


Nem kell éhezni, változatosan kell enni (okostányér jó kiindulási alap), naponta legalább 4-5x enni, és sajnos igen, eleinte figyelni a címkéket, az ember nem is gondolná pl. mennyi cukor vagy zsír van egy-egy félkész/késztermékben.


Ha hosszú távon így sem fogysz, akkor vagy rosszul lőtted be a kalóriagiényed vagy rosszul számolsz.


Sport/mozgás: kell, bármi, amit élvezel, de nem azért, hogy fogyjál vele, hanem hogy feltuningold vele az alap zsírégetésed/kalóriaigényed és formáld a tested + a "járulékos" jó hatások.


Ha az elején belefektetsz időt és energiát pár hónap után már tudni fogod, hogy kb. hány deka egy szelet kenyér vagy péksüti, hány kalória van egy pohár joghurtban vagy egy 2 tojásból készült rántottában stb., rutinból fog menni a nagy része.

júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!