Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem csökken az étvágyam,...

Miért nem csökken az étvágyam, ha nem is mozgok?

Figyelt kérdés
A férjem meglehetősen sokat eszik munkanapokon, viszont vasárnaponként, mikor csak itthon pihen akkor alig. Azt mondja, hogy ilyenkor egyszerüen nincs étvágya. Vele ellentétben én a tévé előtt ülve is egész nap zabálnék.

jún. 26. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Lelassul az anyagcsere.
jún. 26. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Matematek válasza:
100%

Nem kell fizikai munkát végezni, hogy éhes legyél.

Az is kalóriát éget ha csak szellemi munkát csinálsz.

jún. 26. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

"én a tévé előtt ülve is egész nap zabálnék."

Ez nem étvágy hanem sóvárgás. Tehát a fsrjed szimplán nem éhes, nem eszik. Te meg vágysz valamire. Szeretetre, programra, boldogságra stb amit nem kapsz meg és ehelyett sóvárogsz az étel után mert az azonnali, pillanatnyi boldogságot hoz. Ha magadba néznél akkor bizzoa vagyok benne hogy fizikailag nem vagy folyamatosan éhes, nem korog a gyomrod se

jún. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy túl keveset eszel azaz koplalsz és ezért vagy éhes. Vagy az adagok jók de nem jó kajákat eszel, minden étkezéshez egyél zöldséget sokat. Én megettem tegnap 250 g csirkemellet köret jó nagy adag cékla saláta volt es úgy el telített h nem is voltam éhes sokáig, pedig már időben ehettem volna megint. És az egész céklában 80 kcal volt.
jún. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Te sem, mint sokan, már nem tudják megkülönböztetni az igazi éhséget és a kívánósságot. Ez sokakkal megesik. Valahol, valamikor ez a képesség kikopott nálad is.

Tudatossággal, következetességgel és igen, sajnos sok lemondással lehet kezelni.

Napi 3 étkezés javasolt, nasit ha akarod, számold bele, de csak nagyon korlátozottan. Kb így:)

Én legalábbis így csináltam/csinálom, így fogytam le, és így is tartom a súlyomat.

Nem eszem csak azért, mert sorozatot nézek a laptopomon esténként. Vagy ha igen, csak annyit, ami a napi keretbe belefér.

Illetve mivel nem szeretem kínozni magam, havi 1 csalónapot tartok, amikor nem korlátozok semmit. De őszintén szólva az 5. szelet csoki már nem is esik jól. Szóval nem szoktam ezt a napot sem extrém módon kihasználni.

jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!