Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy ne legyek...

Mit csináljak hogy ne legyek éhes ?

Figyelt kérdés
Sziasztok,22 éves vagyok 93kg 175cm magas.Építőiparban dolgozom nagyjából ez a súly eloszlik a testemen izomban és zsírban,nem látszok 90+ kilónak.Viszont észre vettem az idei nyár alkalmával hogy nehezebben bírom ki a meleg napokat,szuszogok ,izzadok mintha muszáj lenne,nehezebben mozgok és lényegében hülyén érzem magam a testemben.Reggelire Sajtos pogácsát szoktam enni azt is le erőltetve mert reggel egyáltalán nem bírom az ételt letuszkolni egyszerűen nem vagyok éhes.Ebédre mindig mást eszek abból is éppen csak annyit hogy jól lakjak melegben egyébként sincs étvágyam.Viszont mikor hazaérek és megpihen a testem egy kicsit és eljön a vacsora idő hatalmas éhség kap el mintha egész nap nem ettem volna,próbálok keveset enni+gyümölcsöt is eszek hogy ezzel is próbáljak egészségesebb kaját enni vacsorára.De olyan mintha bármennyit ennék nem volna elég, vacsorázok érzem hogy jól laktam de kb 1 óra múlva rendesen ég a gyomrom mintha üres lenne,muszáj vagyok még enni később is egy keveset hogy el bírjak aludni mert máskülönben nem megy,hiába iszok meg 1liter vizet egyszerre hogy szinte már hányingerem van az sem segít.Másnap úgy érzem mintha fel lennék fújódva,kövérnek érzem magam ismét izzadok és ismét szenvedek egész nap.Szoktam tornázni, felülés, fekvőtámasz,gugolás heti 2-3x mert ennyire van időm de nem is fogyok illetve a zsír sem alakul át.Ugyan az a derék,mell stb méret hiába csinálok bármit.Valakinek van bármi ötlete ?Kávét reggel iszok csak,nagy ritkán délben,üdítőt nem iszok,alkoholt sem csak vizet.Hogyan stimuláljam a gyomrom hogy elég legyen neki a kaja?

jún. 23. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Elöször is, nem csoda, ha este éhes vagy, ha elötte nem eszel jóformán semmit.

Másodszor este összeeszel mindent, ami eléd kerül, nem csoda, ha utána nem vagy jól és emellett még hízol is.


Egyetlen értelmes megoldás, ha elkezded számolni a kalóriákat, illetve megfelelö napi étrendet alakítasz ki.

A sajtos pogácsa reggelire kifejezetten buta ötlet, zsíros, ezért nehezen emészthetö, emellett csak szénhidrát, semm igazán hasznos tápanyag nincs benne a nap indítására.

Az ebédröl nem írtál semmit, feltehetöen az sem valami értelmes összetételü valami.

Tehát elöször elhatározni az életmódváltást, kiszámolni a szüksége kalóriakeretedet, összeállítani egy étrendet, amiben a makrók aránya is nagyjából kiegyenlített.

jún. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs, de 173 centihez a 90 kiló a cs.szettül sok, és nem kell azt hinni, hogy "nemlátszik 90-nek sem". A francokat nem. 10 kilóval több vagy, mint kellene, és nem kell csodálkozni, hogy szuszogsz, mikor jelentős túlsúlyt cipelsz magadon.
jún. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

2


173cm 83kg

Szintén építőipar. Ver a víz, szuszogok, hamar kimerulök.

Étkezési szokás, ugyanaz, mint a kérdező. Ugyanaz az esti probléma.

Változtattam. Tobbet eszem napközben. Előtte szinte semmit. Kávét cukor nélkül iszom majdnem 3 hete. Számolom a kalóriát, este kocogok. Mégis csak másfél kiló ment le, de semmi nem látszik. Nagy gyomor, zsíros mell és hörcsög 🐹 pofa. A villám megette az egészet.

jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első jól írja.

Este bezabalsz ezert nem vagy éhes. Napközben se eszel semmit. Este nyilván megint olyan éhes vagy hpgy bezabálsz.


Javasolnám neked a 3 étkezést. Ha nem megy a reggeli azt offold teljesen. Kezdd ebéddel. Aztán uzsi és egy vacsi. Es szép lassan kívánni fogja a tested a reggelit.



Az eredeti kérdesre pedig: feherjét, zsírt, zénhidrátot és rostot. A sajtos ppgácsa ebbol szenhidrat es zsir. Nyilvan nem lakat jol, nem taplalja a tested.

Gyumolcs csak szenhidrat es rost. Onmagaban az sem lakat jol. De ha eszel 150 gr joghurtot, annak a tetejere kockazol 5 deka gyumoclsot es megszorod egy granolával na az jollakat.



Úgy stimuláld a gyomrod hogy elég legyen a kaja hogy egyél eleget.

Ebédet. Pl szendvics, sajtkrém vagy humusz, sonka, sajt, 20 deka zöldség mellette.

Uzsonna. 20 deka joghurt, egy marok olajos mag, 20 deka gyümölcs, 40 gr granola

Vacsora: bármilysn szénhudrát (gabona, tészta, krumpli stb, barmilyen hussal vagy tofuval vagy tojassal stb egy nagy adag zoldseggel akar sutve, grillen, nyersen, fozve, fozelekkent)


Es megfelelo mennyiseget.

Allitsd be ebresztot. Elso etkezes is legysn teljes (szenhidrat, feherje, pici zsir, sok zoldseg) es onnan maximum 4 orabkent egyel szinten teljes eteleket. Nem leszel ehes ejjel es a gyomrod se fog egni.


Kb egy het es kivanni meg elvezni fogod a reggelit is.


Ha meg hudenagyon imadod es kivanod a sajtos pogacsat akkor egyed. Mellé nyers zöldseg. Minimum 2 féle, minimum 20 deka (nem 3 karika paprika es slussz), és mellé valamilyen fehérjeforrás pl egy sonkás rántotta.

jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!