Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem ajánlott fogyókúra...

Miért nem ajánlott fogyókúra alatt sok gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés

Jön itt a sok válasz, hogy felejtsük el a gyümölcsöt, mert a válaszolók állítása szerint tele van cukorral. Igen, ez valóban igaz, van benne gyümölcscukor. De egyrészt alacsony a glikémiás indexe, tehát nehezebben rakódik le, másrészt, ha valaki kevés szénhidrátot fogyazst, akkor miért ne fedezhetné azt a vitaminban és rostban gazdag gyümölcsökből?

Egyébként nem tratlamzahat annyira vészesen sok kalóriát, hiszen ha valaki átvizsgál egy kalóriatáblázatot, látni fogja, hogy a gyümölcsök mind 100 kcal/ 100 gramm alatt vannak, ami a legenergiaszegényebb táplálékok közé sorolja őket, a zöldségek, tojás, sovány húsok és halak, és sovány tejtermékek közé.


Ezen kívül a gyümölcsök finomak, változatosak, a természet már kimértek őket kis adagokba és be is csomagolta őket, így könnyű bárhova elvinni és még az édesség utáni vágyat is csökkenti.


Én sok gyümölcsöt szeretnék fogyazstania fogyókúrám alatt: narancsot, mandarint, mangót, gránátalmát, almát stb. Naponta többször akár többet is ezekből.


Van ezzel gond? Hátráltat majd? kb. 1700-2000 kcalt fogyasztok egy nap, és hetente 5ször futok 45-50 percet egyhuzamban, ezenkívül járok majd párszor úszni és előszedek egy-két torna DVDt is. 173 cm /67 kg vagyok, 19 éves lány. Nagyjából 5 kg-ot szeretnék fogyni.


2010. okt. 28. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem soha az olyan kérdéseket, ahol a kérdés feltevője válaszol is. Ilyenkor nem tudom, mit írjak. A kérdésre válaszoljak? A kérdező már megtette a gyümölcscukor irománnyal. De akkor ezt a menetet folytatom: nem a kalóriáról van szó, hanem pont az említett gyümölcscukorról. Az természetesen szerintem is abszurd, hogy fogyókúra alatt ne együnk semmennyi gyümölcsöt. Szerintem nyugodtan lehet enni, a lényeg, hogy leginkább délelőtt fogyasszuk, hisz ez is ch. Vacsorára már semmiképp se, főleg ne ilyen almát, narancsot, mert ugye ezek nagyon savas gyümölcsök, estére nem lesznek valami jó hatással. Ha ésszel eszel, akkor biztosan nem fog hátráltatni pár szem gyümölcs :). Jobb alternatíva, mintha egy táblacsokit tömne az ember magába. Ennyi mozgás mellett lényeges, hogy a fehérjét emeld meg, amúgyis meg kellene. Erről nem írtál és nem is ez a téma, de azért gondoltam, megemlítem.
2010. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdés arról szól, hogy nekem ilyen ismereteim vannak a gyümölcsökről és ezek alapján én csak ajánlani tudom mindenkinek. AZONBAN lehet, hogy én valamit nem tudok, ami miatt mégse jó az a gyümölcs...
2010. okt. 28. 21:45
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
A sok anorex koplaló szerint nem jó :) Egyed nyugodtan, én este 10kor is almákat rágok és fogyok :)
2010. okt. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsónak igaza van! A legtöbb gyümölcsöt bárhol, bármikor eheted (fogyókúra alatt is). Szőlő, banán, sárgabarack és az aszalt gyümölcsök a hízlalósak, alma, grapefruit, mélyhűtött eper, málna mehet simán, akár este 10-kor is (nyilván nem 1 kg-val)!
2010. okt. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdést. A kérdező leírta, hogy milyen választ NEM akar kapni a kérdésre. Mellesleg igaza van.

Nyugodtan lehet, sőt, kell enni gyümölcsöt fogyókúra alatt.


Csak sokan azt képzelik, hogy ha csak a zsemlét eszik meg üresen, minden egészséges dolgot elhagynak, attól majd le fognak fogyni.


Majd jönnek, és közlik, hogy sok az 1700-2000 kalória, de ha valóban ennyit sportolsz, akkor eszedbe ne jusson csökkenteni, így tökéletes. Jól csinálod, neked legalább van eszed. :)

2010. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!