Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vega vagyok, és fogyni szeretn...

Vega vagyok, és fogyni szeretnék. De nem tablettákkal meg idióta önsanyargatással, hanem kiegyensúlyozott étrenddel és mozgással. Kellene valami fehérjét szednem?

Figyelt kérdés
A probléma azzal van, hogy egyrészt nem eszem húst. Ergo pótolni kell a fehérjét, és ha elkezdenék rendszeresen mozogni, erre még jobban oda kellene figyelnem. Másrészt viszont nagyon túlzsúfolt az időbeosztásom, ami mellett nem igazán van időm főzőcskézni meg vásárolni - bármennyire is szeretném. Gondolkoztam rajta, hogy kellene talán valami fehérjeport vennem, de nem igazán értek hozzájuk (hogy milyet érdemes venni, mire érdemes odafigyelni stb...) ráadásul - most skótnak fogtok tartani:D - túl drága az én - ill. a szüleim - pénztárcájának. Szerintetek? Vegyek vagy ne? Esetleg voltak vegák ilyen helyzetben? Ők - vagy Ti - hogyan oldottátok ezt meg? Oh, és mielőtt elfelejtem: Lakto - ovo vega vagyok: tojást és tejet eszem/iszom.
2010. okt. 24. 20:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
miért ki vagy?:D amúgy Zsófinak hívnak:) Nem vagyok vérszegény:)
2010. okt. 24. 21:36
 12/17 anonim ***** válasza:
Öhm, akkor mégsem ő vagy akire gondoltam! Egyetlen Zsófi nevű ismerősöm van, ő pedig még óvodás :D
2010. okt. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mikor tanuljátok meg végre, hogy az állati eredetű fehérjét nem lehet pótolni semmivel? Ráadásul a szóáról kiderült nemrég, hogy bizony elég rákkeltő.

A húsban van csak olyan állati eredetű fehérje amiből képes az szervezeted előállítani az esszenciális aminosavakat, amire bizony minden embernek szüksége van!

2010. okt. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne elhízott egy vega? Még csak azok lehetnek igazán, hiszen növénnyel jóllakni nem lehet, ha nem eszik húst, marad a szénhidrát, azt pedig hízlal, nem is kicsit.

Nekem fáj a fejem, ha túl sok húst eszem. Megpróbáltam húsmentesen kajálni. Hamar letettem róla, mert hipp-hopp ugráltak fel a kilók.

2010. okt. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

ha az értelem fájna.

csillagom! biosz faktra járok, emelt szintűre(orvosira) készülök, 6x annyit tudok a fehérjékről, és arról, hogy mire van szüksége a szervezetnek, mit te. úgyhogy okoskodásból nem kérek. Kövinek: nem ezért eszem sajnos, mert éhes vagyok. igazából gy tányér levessel jóllakom. Stresszabáló vagyok ,és azért híztam.

2010. okt. 25. 21:48
 16/17 A kérdező kommentje:
oh, és egyszerűen képtelen vagyok a húsevésre. nem megy le. nem részletezem, mitől változtam meg. de nem is hiányzik a hús.
2010. okt. 25. 21:51
 17/17 A kérdező kommentje:

éés még:D tök jó, hogy ilyen "szakszavakat" ismersz, hogy esszenciális aminosav, de volna még mit tanulni e témakörről.

Például: ha nem tudnád, a tojás a legkomplexebb kész fehérjeforrás, mind a 20 e.aminosav megtalálható benne.és ez csak egy példa.

2010. okt. 25. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!