Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vega vagyok, és fogyni szeretn...

Vega vagyok, és fogyni szeretnék. De nem tablettákkal meg idióta önsanyargatással, hanem kiegyensúlyozott étrenddel és mozgással. Kellene valami fehérjét szednem?

Figyelt kérdés
A probléma azzal van, hogy egyrészt nem eszem húst. Ergo pótolni kell a fehérjét, és ha elkezdenék rendszeresen mozogni, erre még jobban oda kellene figyelnem. Másrészt viszont nagyon túlzsúfolt az időbeosztásom, ami mellett nem igazán van időm főzőcskézni meg vásárolni - bármennyire is szeretném. Gondolkoztam rajta, hogy kellene talán valami fehérjeport vennem, de nem igazán értek hozzájuk (hogy milyet érdemes venni, mire érdemes odafigyelni stb...) ráadásul - most skótnak fogtok tartani:D - túl drága az én - ill. a szüleim - pénztárcájának. Szerintetek? Vegyek vagy ne? Esetleg voltak vegák ilyen helyzetben? Ők - vagy Ti - hogyan oldottátok ezt meg? Oh, és mielőtt elfelejtem: Lakto - ovo vega vagyok: tojást és tejet eszem/iszom.
2010. okt. 24. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azt mond meg nekem kérlek, hogy ha nem eszel semmi húst akkor miből szerzed a fehérjét?
2010. okt. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Ha fontos az ár, akkor ezt ajánlanám!

[link]

Természetesen nem ebben a kiszerelésben, kezdésnek a kicsit ki kell próbálni, hogy meg tudod-e inni :)

2010. okt. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Tojást és tejet eszik... Növényi fehérje is létezik amúgy :)
2010. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
ha nem mozognál és fogyóznál, akkor is fontos lenne a fehérje pótlása... hüvelyesek, főleg szója... szójatej, zabtej...ha eszel tojást és tejet, akkor azok is
2010. okt. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
KI VAN ZÁRVA, HOGY VEGAKÉNT EL LENNÉL HÍZVA!!! MÉRT AKAROD TÖNKRETENNI MAGAD???
2010. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

utsó, ez meg is van. szóját/ tofut, gombát, diót, napraforgómagot ilyesmit eszek... a tojáson és tejtermékeken kívül persze. Csak az a gond, hogy azokon a napokon, amikor 9 órám van és mondjuk negyed 7-re érek haza holt fáradtan, sokszor nem igazán nézem, hogy mit eszekxD Ez fogja amúgy okozni a legnagyobb gondot, na mindegy... Szóval nem lesz időm főzőcskézni. És ettél már például nyers tofut? Nem? na ne is próbáld ki:D

Másrészt ezekben az ételekben azért van jócskán plusz energia is, amire viszont nem feltétlenül van szükségem.

2010. okt. 24. 21:10
 7/17 A kérdező kommentje:

őőő nem kizárt dolog. 165/70 vagyok:S:S 18 éves lány. És csak másfél éve vagyok vega:S

Kiskoromban sajnos elég helytelenül étkeztem, és nem igazán figyeltek óda rá. Csak miután orvos mondta, hogy a hátam miatt sürgősen fogynom kéne. Akkor fogytam is kb. 7-8 kilót. És még többet is lehetett volna, csak lett egy daganatos betegségem, ami miatt úgy tömték beléma szteroidot, mint kacsába a töltőanyagot:S És ez a csúnya tigriscsíkokon kívűl elhízáshoz is vezetett. Aztán sikerült leadnom 10 kilót, akkor 60 kiló voltam. De aztán egyre nehezebb lett minden, többet kellet tanulom, meg a stressz és szépen lassan vissza is szedtem. ÉS csak ezután lettem vega:) (persze nem emiatt). És csak hogy tudd: Nem a hústól hízik az ember.

2010. okt. 24. 21:14
 8/17 anonim ***** válasza:
ettem már nyers tofut, sőt anyám sajt helyett eszi,,,nekünk ízlik...de este nyugodtan ehetnél tejtermékeket joghurt, sajt, túró + zöldségek, főzni sem kell
2010. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem kell fehérjét szedned, vasat viszont igen, mert vérszegény leszel. Én így jártam.
2010. okt. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy mi ismerjük egymást! Ismerős a történeted!:) Hogy hívnak?
2010. okt. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!