Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kiló leadása után hagyták...

Hány kiló leadása után hagyták abba mások a súlyod miatti bántalmazást? Hány kilóról hány kilóra fogytatok?

Figyelt kérdés

Engem családban szoktak bántani miatta, vagyis már azt hiszem abbahagyták, mert a legutóbb észrevették a fogyást és megdicsértek. 83 kg voltam most 69, de a 163 centimhez még le kell adni jó sokat, és most kicsit félek is, mert megállt a fogyásom és nem akarom, hogy megint beszóljanak valamit, hogy még mindig dagadt vagyok.


Nálatok hogy volt?


2023. nov. 13. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bántást nem kaptam a súlyom miatt (persze nem is volt soha extrém a felesleg). Én inkább csak ilyen apró beszólásokat kaptam, hogy jaj de szép csöcsöm van fiú létemre, meg hogy milyen aranyos kis tokám van. Aztán lefogytam egészséges testsúlyra, akkor meg ugyanezektől az emberektől jött, hogy tűbe lehetne fűzni engem, meg hogy egyek rendesen, mert gebe vagyok. Ez ilyen. Ezért nem laikus rokonok mondatai alapján kell az életmódváltáshoz állni, hanem az objektivitás és a realitás alapján.
2023. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Engem eddig csak azért bántottak, ha le voltam fogyva.
2023. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából tök mindegy, mert így is annyiszor szokták szóba hozni a súlyomat. Nem kell ide túlsúlyosnak lenni, ha valaki a súlyodat akarja kommentálni, megfogja tenni. Mármint oké, most már nem azért szólnak be, mert túlsúlyos vagyok, de így is, bármikor elmegyünk kajálni együtt, folyton jönnek a kommentek arra hogy mit és mennyit eszek, és ha még nem is konkrétan a sértegetés az adott személy célja, akkor is utálom, hogy van olyan (távolabbi) családtagom, akinél mindig azon van a fókusz, hogy én mit eszek és mennyit. Szeretnék én is nyugodtan enni és létezni. Voltam túlsúlyos (igazából súlyosan elhízott kategóriában voltam), tudom milyen amikor azért bántanak, de most hiába vagyok átlagos súlyú, most is egy csomószor olyanokat mondanak, hogy egyszerűen zavar.
2023. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett sokat fogynom, azt is inkább azért, hogy jobban érezzem magam a bőrömben. Előtte egyetlen megjegyzést sem kaptam a testemre, na de utána...
2023. nov. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Érdekes, én amikor vékonyabb voltam, csak dicséretet kaptam, de már 5 kiló plusz miatt is rámszállt a család, aztán 10, majd a többi plusznál a napi szintű dagadt vagy alap volt.
2023. nov. 13. 15:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden család másra ugrik. A húgom eléggé elhízott gyerekkora óta, mégse csesztette senki, hogy fogyjon le. De amikor valakin már meglátszik, hogy fogyott, akkor megy a beteg leszel, elvisz a szél, mi lesz veled télen stb.


Van ahol fordítva van.

2023. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100 kilóról lefogytam 80-ra amikor apósom meg anyám is azért kezdett szekálni hogy most már túl sovány vagyok. Sehogy se voltam jó.
2023. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszként 165 centivel voltam 60 kiló. Nem éreztem jól magam a bőrömben, nem volt rajtam semmi izom, csak zsír. Piszkáltak páran.

Egy év alatt lefogytam 50 kilóra, ekkor is volt egy szegényéletű, aki piszkált, hogy kövér vagyok (egy nem normális, túlsúlyos osztálytársam volt), de főleg azt kaptam meg, hogy gebe vagyok, meg egészségtelenül nézek ki.

Most 53 kiló vagyok, ugyanúgy kapok néha beszólásokat. Annyi a különbség, hogy megtanultam letojni. Nem mások elvárásainak kell megfelelni, csak a magaménak,a lényeg hogy jól érezzem magam a bőrömben.

2023. nov. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Fogyókúránál a legfontosabb, hogy ne mások miatt fogyj le, mert úgy nem fog sikerülni. Tapasztalatból mondom hogy először mások miatt kezdtem el, de úgy nem sikerült, le ment 5 kg majd feljott 5 kg, egy idő után mindig elfogyott a motiváció. Én is kaptam nagyon bántó és sértő dolgokat, akkor voltam 140 kg. De egyszer elhatároztam hogy magam miatt elkezdem, az egészségem miatt meg hogy jobban érezzem magam és nem érdekel hogy ki mit mond ( egyébként aki másokat bánt az alakja/ kinézete miatt az többnyire magával nincs kibékülve), ezeket el kell engedni, de tudom hogy nem könnyű. Mióta magam miatt kezdtem el már- 20 kg- nal járok és még 10- t minimum szeretnék, ami 195 cm- hez tűrhető lenne.
2023. nov. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor 70 kg voltam, én voltam a pufi lány a suliba, amikor 60 kg lettem kezdtek nőnek nézni... azelőtt csak egy kis nyomi voltam.
2023. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!