Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Úszás vagy spinning?

Úszás vagy spinning?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni jópár kilót, így úgy döntöttem elkezdek valamilyen sportot, ami nem erőlteti meg annyira a térdeimet, mint a futás. Olyan 25 kg feleslegem van. Úszni tudnék menni 5000/10 alkalom spinningelni meg 7000/10 alkalom. A kettőt sajnos nem tudom kombinálni, az túl drága lenne nekem. Az úszás ellen még annyi szól, hogy nincs se egyrészes fürdőruhám, se szemüvegem, se sapkám.


Főleg a combommal és a fenekemmel van probléma.


Mit tegyek?


2010. okt. 9. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
az úszás amúgy is macerásabb. vizes cucc, vizes haj, kiszáradt bőr stb. az jobb nyáron, ilyenkor csak nyűg - nekem legalábbis. combra fenékre vádlira sokkal jobba spinning amugy is, én azt ajánlom ;)
2010. okt. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. : )
2010. okt. 9. 17:09
 3/6 anonim válasza:

Ha a fenék és a comb a gond, akkor a spinning mindenféleképpen jobb :) Én is arról szeretnék fogyni, vagyis inkább fékezni a cukorbetegségem miatt feljövő kilókat. :( Bár én zsírégető tornára járok, ami fenékre hasra és combra van. Ez azért jobb, mert tényleg nem terheli a térdet, viszont nagyon kemény egy torna :D annál tényleg érzed hogy küzdeni kell és elég hatásos, de ha nem szeretsz fekve gyakorlatozni, akkor jó a biciklin száguldás a kondiban. :D

19L

2010. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazság szerint szivesen mennék és zsírégető tornára is, de eddig csak ez a két variáció jutott eszembe. Meg annyira félek a konditeremtől... Nem tudom hogyan működnek ott a dolgok.
2010. okt. 9. 17:40
 5/6 anonim válasza:
Előző válaszoló vagyok. Hát elsőnek én is kondiba akartam menni, mert oda az egyetem ingyen ad bérletet. Viszont mikor megláttam... :D 70%-ban olyan kigyúrt férfiak, amit szinte csak tv-ben lehet látni, csak pár nő futott padon, meg biciklizett. Kimondottan spinningre nem mentem, viszont egy közeli ismerősöm jár (már megszállott :D) és náluk úgy van, hogy vannak kb 15-en 20an maxinum és mind nő és van egy edző, aki ugyanúgy teker és mutogatja hogy kell csinálni, vagyis szerintem ez nem kimondottan olyan kondi, mint amint fent leírtam, úgyhogy attól meg nem kell félni, csak nehéz eleinte követni a többieket, de majd megszoknád. :) Itt nálunk kimondottan spinning termet is láttam már, csak bérletet mutatsz, átöltözöl és felülsz egy gépre. :)
2010. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mi a Spinning®?

A Spinning® nem más, mint a világ legnépszerűbb teremkerékpáros edzésmódszere. Sikerének titka: egyszerű és nagyszerű! Az edzői vezetéssel, zenére végrehajtott, csoportos tréning a programhoz kifejlesztett eszközön, a Spinner® teremkerékpáron zajlik, amely jóval többre képes, mint egy egyszerű szobabringa.


A kezdetek…

A Spinning® program jogi oltalom alatt álló, levédett edzésforma, amelyet Johnny Goldberg, amerikai kerékpárversenyző alkotott meg. Johnny bringázás iránti rajongására, sokéves edzésmunkájára és a csaknem 200 000 nyeregben töltött kilométerre épített rendkívüli edzésmódszere hamar kinőtte magát. A kezdetben még a garázsában, barátainak tartott edzések fellelkesítették az egész világot, s manapság már 60 országban, lelkes tekerők ezrei űzik nap mint nap ezt a kivételes mozgásprogramot.


Több, mint tekerés

Egy igazi Spinning® óra több egyszerű edzésnél: átfogó, atletikus mozgásprogram, melyben a fizikai összetevők ugyanolyan fontosak, mint a mentális ösztönzés.

A Spinning® az egyik legkiválóbb kardioedzés, amely kiválóan fejleszti az állóképességet, és nem utolsó sorban, könnyen megszabadulhatunk felesleges kilóinktól is általa.


Bővebben itt: [link]

2010. okt. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!