A szervezet tényleg tud tartalékra kapcsolni, vagy ez is egy régi tévhit?
Milliószor hallottam már, hogy a szervezet képes tartalékra kapcsolni.
Mit jelent ez? Ez igaz, vagy ez is egy nők lapja szintű, "este 6 után ne együnk" szintű tévhit?
"ez is egy nők lapja szintű, este 6 után ne együnk szintű tévhit?"
Igen. Ha kalóriadeficitben vagy, fogysz. Biológiai és fizikai képtelenség, hogy valaki kalóriadeficites állapotban van, ergo tartósan kevesebb energiát visz be, mint amennyi felhasznál, de a raktározó üzemmód miatt mégis hízik. A lakatlan sziget hajótörötteinek és a koncentrációs táborok foglyainak valószínűleg nem szólt a szomszéd néni a raktározó üzemmódról, ezért haltak éhen csontvázra lefogyva.
A szervezetnek tényleg van képessége tartalékokra kapcsolni, bizonyos mértékig. Az emberi szervezetnek vannak különböző módja a tartalékok felhasználására a testnek elég energiát biztosítva a fenntartása és a működése céljából.
Például, a glikogén a májban és izmokban tárolt szénhidrát, amely a test energiaforrása, és ha szükséges, a glikogén glükózzá alakul át és használható fel energia kinyerésére. A zsírraktárak is hasonló módon működnek, amikor a testnek szüksége van extra energia forrásra a zsír glükózzá alakul át és használódik fel.
A testnek van lehetősége a fehérjék tárolására is, mint tartalék amikor szükség van rá.
Azonban, ez a fajta tartalékkapcsolás nem korlátlan, és a tartalékok fogyasztása idővel csökken. Az állandó tartalékfelhasználás lehet káros az egészségre és a testre, ezért fontos a megfelelő
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!