Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alkohol az hizlal? Mi a...

Awesome kérdése:

Alkohol az hizlal? Mi a véleményetek? (ugyanis mindenki más mond. )

Figyelt kérdés
piálás után, mindig kevesebbet szokott mutatni a mérleg, pedig tele van cukorral!!!!!
2010. szept. 17. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Ezt én is tapasztaltam, de ugyebár az ember általában akkor iszik, ha bulizni megy. Olyankor pedig sokat mozog, táncol és addig sem zabál.


Amúgy tényleg nagyon sok kalória van benne, főleg a koktélokban.

2010. szept. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Az alkoholban igen sok kalória van, de ha egyik nap iszol, akkor az NEM másnap jelenik meg súlyban.

Ezen kivül nem mindegy, hogy milyen alkoholt iszol, pl. 1 dl sör ugyanannyi kcal, mint bármilyen üditöital, nem több, a tömény szeszé sokkal több, de abból meg nem iszik meg normális ember fél litert.

Másodszor meg, ha annyira berugsz, hogy kihánysz mindent, akkor hiába vittél be akármennyi kcalt...

2010. szept. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én nem ilyen discokba szoktam járni, rocker vagyok és koncikra vagy csak simán kocsmába, szal nem nagyon mozgok :S, és főleg bort meg sört iszunk, de abból sokat, lehet hogy azért mert anno egyszer mondta még a tanárom, hogy a sör tisztítja a beleket, a bor meg alapból mértékkel egészséges, más okot nem nagyon találok :S
2010. szept. 17. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor rögtön javítsuk is ki a dolgot, az alkohol nem hízlal, az alkoholos italok hízlalanak!!! Mert ugye cukortartalmú kiindulási anyag fermentációjával készítik. De az etil-alkohol - lehet, hogy baromi jól meghajtja a kocsit és sok benne a kalória DE a szervezet számára nem energiforrás, bármennyi kalóriát tartalmaz is. Egyébként azt gondolom nem kell magyarázni, hogy nem is normál emésztés során bomlik, hanem méreganyagként van kezelve, és mielőbbi ürítése a cél.

Tehát minnél töményebb az ital, relatíve annál kevesebb cukor kerül majd a szervezetbe, és annál kevésbé hízlal. Hozzáadva a táncot, mozgást, hányást, le lehet dolgozn ia bevitt mennyiséget. Persze ha beülünk sörözni valahova, az nyilván simán csak hízlal.

2010. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért mutat másnak keveset a mérleg, mert az alkohol vízhajtó!!! A feje is ezért fáj az embernek másnap, ezt is kevesen tudják. Becsapjuk a szervezetet, mert tulajdonképpen úgy hajtjuk ki a vizet a szervezetből, hogy folyadékot veszünk magunkhoz. Ha túl sokat iszik valaki, akkor az agyvíz is csökken, ezért fáj a fejünk, mint az állat :)

Szóval ha valaki mondjuk sok sört iszik, akkor attól baromira meg lehet hízni hosszú távon, és bár lerakódott mondjuk egy este alatt a szervezetben 10dkg friss zsír, közben az alkohol kihajtott 1 liter vizet plusszban. Tehát a mérleg kevesebbet mutat másnap. De ahogy visszajön az elvesztett folyadék, úgy már egy idő után, ha sokat sörözik valaki (és főleg ha mellette még szarul is táplálkozik) bizony jól meg fog hízni.

2010. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mikor folyamatosan ittam, 10kilóval nehezebb voltam.
2010. szept. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, nem a súlyodnak fog jobban ártani, de hogy mégse legyél olyan nyugodt, a májadat egy életre tönkreteheted.
2010. szept. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!