A fogyás sikerességének tényleg csak a kalóriadeficit a titka?
Persze azért mozogni sem árt, ugyebár, de tényleg csak ennyi lenne?
Hogy három töltöttkáposzta helyett csak egyet eszik az ember?
Hogy ehet bármit csak kevesebbet?
Szeptember óta rendszeresen futok, már 7km sikerül megállás nélkül amire büszke is vagyok pedig nem nagy valami viszont az étkezésemre nem annyira figyelek pedig ha kalóriadeficitben lennék így simán fogyhatnék, nem?
27. ok, akkor csak igazoltad, amit írtam a 26-ban. 🤡
30. ez a “kalóriás hülyeség” figyelembe vesz már rég minden egyéb tényezőt (hormonok, betegségek, anyagcsere stb. stb.,), amire te a közegellenállással utalsz, és úgy számolja a kalóriaigényt. mivel minden bevitelre vonatkozó ajánlás csak egy becslés, ezért mindenkinek ki kell tapasztalnia, hogy mennyi az a bevitel, amivel valóban fogy. ez két teljesen azonos adattal rendelkező, első ránézésre “azonos” ember esetében két teljesen különböző szám lesz, mert igen, nem vagyunk robotok, és igen, vannak egyéb tényezők. de ezeket a kalóriaelmélet (nem azért hívják elméletnek, mert csak egy feltételezés, ez egy tény) mind figyelembe veszi.
csak az embereknek nincs türelmük ezt kikísérletezni, meg főleg nem számolnak pontosan, szóval ezért alakult az egész témakör köré egy teljes iparág, ami fogyitabikat árul, de ugyanez a szint a hormonokra hivatkozni, meg hogy hagyjuk el a szénhidrátokat, mert azok felelősek.
ezért élnek meg annyian ebből, akik hamis infókat terjesztenek, és közben árulják a keto mixeiket vagy a low carb kenyerüket.
a sajnálatos csak tényleg az, hogy néha annyira hitelesen tudják előadni (orvosi köpenyben készített videók, dr. akárki által írott cikkek), hogy az emberek beveszik a maszlagot, aztán támadnak mindekit, aki a tudományra mer alapozni. ez minden ilyen kalórialelméletes kérdésen tisztán látszik.
csak érdekes, hogy akik a hormonokkal meg a szénhidrátokkal és egyebekkel érvelnek, sose veszik a fáradságot, hogy rendesen utánanézzenek, hogy mi is az a kalóriaelmélet, vagy hogy nekik esetleg miért nincs igazuk. aki nem kételkedik, hanem makacsul ragaszkodik az “igazához”, amit nem támasztanak alá tudományos tények, azzal nem lehet mit kezdeni. főként ezekre az emberekre épült a fogyókúraipar.
32. Mármint úgy érted, hogy jó példa vagy arra, hogy a fogyás szempontjából nem igaz a kalóriaelmélet? Eltekintve attól, hogy egy példa nem példa, hanem anekdota, pont azt írtad le, hogy fogytál. Az aszpartamos üdítő amúgy nem csinált karfiolos combokat.
Aki a fogyás minőségére is kíván figyelni, nyilván figyeljen arra, hogy elegendő fehérjét vigyen be, elég jó minőségű zsírt (a zsír/szénhidrát aránya tetszőleges, kinek mi tetszik, de azért a megfelelő hormonműködés miatt kell egy adott minimális mennyiségű zsír), figyelhet a kaják minőségére, a vitaminokra és az ásványi anyagokra bevitelére is.
De a fogyáshoz kalóriadeficit kell. Neked megvolt a deficit, csökkent is a testzsírod, nem értem, hogy ez a te szemedben miért azt igazolja, hogy a kalóriaelmélet nem igaz (azt hiszem főleg azok adtak ennek az elméletnek rossz hírnevet, akik azt szajkózzák, hogy mindegy mit eszel, a lényeg a deficit és akkor fogysz - persze, hogy fogysz, mert ez a fogyás "titka", de akinek nem mindegy hogyan, és akit a saját egészsége is érdekel, az azért nem kizárólag a kalóriákra figyel).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!