Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan egyek kevesebbet a...

Hogyan egyek kevesebbet a suliban?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy gondolom, hogy eléggé sokat eszek a suliban és ezen szeretnék változtatni. Úgy néz ki egy napi étkezésem, hogy reggel 6:30 kor eszek fahéjas müzlit tejjel, majd olyan 9 körül eszek valamilyen péksütit, aztán amikor van időm rá akkor elfogyasztom az aznapra vitt két szendvicsemet ami sima párizsis szendvics. A suli 14:30-ig tart és utánna 16:30 kor eszek ebédet itthon aztán ha éhes vagyok akkor még eszek valamit de van, hogy ebéd után semmit se. Szóval összesítve ilyen:

-Fahéjas müzli

-Péksütemény

-2 db szendvics

-Ebéd

Én ezt valamiért soknak érzem és szeretnék ennél egészségesebb változatot csinálni. Ti mit gondoltok erről? Hogyan tudnék változtatni?



2021. okt. 5. 19:38
 1/10 anonim válasza:
76%
Szerintem ez egyáltalán nem sok
2021. okt. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Ez nem sok, ne a mennyiségen változtass. De a péksüti vagy az egyik szendvics helyett ehetnél mondjuk egy almát.
2021. okt. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudjuk a magasságod, súlyod, korod, mozgásigényed. Én ezt még kevésnek is találom, ha min. 14 év körül vagy.

De:

Minden egyes nap ugyanaz a müzli?

Minden nap párizsi?

Minden nap péksüti?

Hol van egy jó szalonnás tojás vagy a zöldség és húskrémek?

2021. okt. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

"Hol van egy jó szalonnás tojás vagy a zöldség és húskrémek?"


EZEK MINEK??? A zöldségek kivételével semmi értelme ezeknek.

2021. okt. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha a napi kalória szükségletedet nem léped túl akkor nem sok.

Bár a péksüti felesleges, ráadásul mindennap.

2021. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4.: minden nap ugyanazt eszi. Felsoroltam néhány alternatívát. Húskrémmel mi a bajod? Nem írta, hogy vegán vagy beteg! Tojással mi a probléma?? Adna annyi energiát egy fejlődő szervezetnek, hogy bent nem csipegetne mindent össze-vissza! Paradicsommal, salátával, amivel jól esik neki! Zöldségkrémet is azért említem, mert otthon lehet csinálni a szendvicsbe sajttal és egyébbel, nemcsak májas létezik.. ha nem ismeri reggelire csak a műzlit, mint étel, akkor szerinted mennyire segítség neki, ha annyit írok, hogy ne azt egyed?
2021. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Jézusom, nagyjából én is ìgy ettem középsuli alatt. A sok finomìtott CH, cukor, zsìr (pl. szalámi, péksüti tele van vele) igazából sosem tudtam fogyni, a tejtől és cukortól durván pattanásos voltam, és ilyen falási rohamok törtek rám a gyorsan felszívódó CH-k miatt. A jelenlegi étrended nem szörnyűséges, energiát nyersz belőle, és a fő makrotápanyagok mind megtalálhatóak benne. De!

- Én ha tehetném, és visszatérhetnék a kis középsulis önmagamhoz, akkor azért változtatnék ezt-azt:

1. Időszakos böjt: este 19.00 vacsora, az első étkezésem pedig a nagyszünetben lenne. A lényeg, hogy ne egyél egész nap (rendesen emészteni és fogat mosni sincs idő a suliban, szóval ezzel csak az emésztőrendszeredet terheled meg).

2. Semmi felvágott, feldolgozozt húsárú, májkrém.

3. Helyetette zöldségkrémes szendvicset vinnék tojással és salátával, jól megpakolva.

4. Csak TK kenyér vagy otthon sütött TK lisztből készült pékáru, pl. tortilla/piadina lapok vagy pogácsa.

5. Semmi tejtermék, mert pattanásaim lesznek tőle.

6. Semmi boltban vett pékáru, főleg nem édes péksütik, mert azokban még a sima cukor is sok, és rossz hatással vannak pl. a fogaidra is.

7. Egy adag napi gyümölcs-sali elfogyasztása.

8. Inni csak víz alluminium kulacsban, hogy bármikor újratölthessem és ne kelljen erre pénzt kiadnom.

9. Néha, ha van hely a táskában rendes főtt ételt, vagy egy dobozban salátát vinnék magammal.

10. Sokkal többet és jobban aludnék, szerintem ez sokat segìtene mindenben.


Ez lehet, hogy ìgy egy kicsit drasztikusnak tűnik, de a szervezeted nagyon meghálálja, ha már most tudatosan étkezel és figyelsz az alvásodra is.

Garantálom, hogy kevesebb pattanásod, rendszeresebb és fájdalommentesebb női ciklusod (már ha lány vagy) lesz és sokkal kiegyensúlyozottabb leszel.

Hajrá! ✌🏻

2021. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
45%

#7-nek +1

En sem fogalmaztam volna meg jobban😄 ha ezt betartod nagyon jol fogod erezni magad a borodben, sok sikert👊🏻

2021. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Időszakos böjtre semmi szükség egy gyereknek. Nem fog fogni az agya és azzal lesz elfoglalva, hogy éhes nem az órával. A többi jó ötlet. Nem kellene már gyerekeknek azt a fejébe verni, hogy éhezni jó dolog. Én szülőként sem engedném a gyerekemnek hogy böjtöljön. Egyen egészségesen, mozogjon az sokkal fontosabb, aztán majd felnőttként eldönti mikor már kifejlett és ismeri a testét hogy mi az amit bír és jól esik.
2021. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán az a legfontosabb, hogy mindig nagyjából ugyanakkor együnk ès ne egyfolytában rágcsáljunk valamit. Hogy ezt valaki időszakos böjttel vagy a nélkül éri el az már mellékes. Azt pedig tényleg érdemes betartani, hogy alvás előtt 3 órával már ne együnk.
2021. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!