Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyszerre kicsit izmosodni és...

Egyszerre kicsit izmosodni és fogyni lehet? Hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom alap kérdés, de kíváncsi vagyok kinek mi vált be, hogyan is lehet.

Szeretnék fogyni még 10 kilót kb és izmosodni/erősödni.

Lány vagyok, egyáltalán nem az a célom, hogy látványos izmai

legyenek, nem testépítés jelleggel, csak erősödni.

Viszont ugye 10 kilót minimum le szeretnék adni. (legalábbis 10 kiló zsírt)

Lehet a kettőt egyszerre? Tudom az izom is súly és ha több lesz az a mérlegen is látszik.

Lényeg, hogyan tudok egyszerre fogyni, és kis izmot is felszedni? Milyen edzéssel, az étrendet hogyan változtassam sima fogyáshoz képest?

Vagy inkább azután a 10 kiló után gondoljak inkább erre?

165 cm és 67 kiló vagyok

Nagyon köszönöm a segítségeket!


2021. júl. 18. 23:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen működik egyszerre. Az étrendben csak annyit kell változtatni, hogy a fehérjét 1,5g/kg-ra felemeled, és súlyzós edzést kell választani.
2021. júl. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, #1 jól írta. A súlyzós edzéstől, normális étrendel fogsz fogyni és izmosodni is
2021. júl. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Valami fitness formát válassz kis súlyzóval vagy kis kettlebellel, vannak 0.5-1-2 kg-os tömör fitness súlyzók, az interneten vannak nagyon jó videók hozzá, főleg ha angolul keresel rá a youtubon, komplett edzések vannak.Nem lehetetlen amit szeretnél de ehhez tapasztalat kell, vagy saját vagy egy külső aki csinált már ilyet(mondjuk nem ártana ha lány/nő lenne az illető több éves tapasztalattal).A has, belső hát izmok edzése is fontos lenne mert később problémák lehetnek ha azzal nem foglalkozol, bár ilyen kis súlyokkal annyira nem vészes de az ördög nem alszik.
2021. júl. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért ez koránt sem ilyen egyszerű. A test rekompozíció az egyik legnehezebb út, amit válaszhat az ember. Sokkal egyszerűbb először leadni a túlsúlyt, majd izmot építeni. A rekompozíció nem lehetetlen, de ember függő és szigorú diéta kell hozzá. A fehérje emelés az oké, viszont az izomépítéshez zsír is kell és itt van a kutya elásva. Azt kell elérned, hogy már a meglévő zsírkészletedből használjon fel a tested az izomépítéshez és nem abból, amit beviszel napközben, szóval a zsír mennyiségét is csökkenteni kell napi szinten. A szénhidrátot meg emelni kell, mivel izomtömeg a semmiből nem jelenik meg. Izmot építeni a legkönnyebben kalória többletben lehet, viszont fogyáshoz meg a deficit kell. Tehát ezért nagyon nehéz az, hogy a stagnálást elkerülve izmot építs. Sajnos ez genetika és metabolizmus kérdése is. Nekem például sosem sikerült, hiába mértem mindent grammra pontosan és kalkuláltam újra az igényeimhez mérten. Szóval lőjj be magadnak egy időszakot, amíg figyeled a dolgot, mondjuk fél év. Ha nem látsz látványos eredményt, akkor ideje váltani.
2021. júl. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítés, 4-es voltam.

Én 130ról lementem 100-ra első körben. Fogyni fogytam súlyzós edzéssel de nem sokat erősödtem. Utána elkezdtem fókuszálni a rekompozícióra, viszont a fogyás drasztikusan lelassult, kb 95-96-ra mentem le, viszont erősödtem, de nem mondanám azt, hogy a belefektetett idővel arányosan. Szóval most lementem 82 kilóra és most emeltem a kalórián és a fehérjén és komolyabban ráfeküdtem az izomépítésre. Célom felmenni 90-re, egy egészséges vázizomzattal. Már most hozom a korábbi számaimat, ráadásul úgy, hogy 15 kilóval könnyebb vagyok. Én ezt így sokkal könnyebbnek találom.

2021. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=wvBBNI5M_T4

Nézz körbe a csatornáján. Számolja a kalóriát, és mindent eszik.

2021. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Azt azért tegyük hozzá 6-os, hogy edzéssel és diétával elérhetetlen az a testkép, amit ez a fickó promotál.
2021. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es Miért nem? Szerintem csak így lehet, látod, hogy szálkásan izmos, semmi túlzó nincs rajta, amiből szerhasználatra lehetne következtetni.
2021. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nyolcas, sajnálom, de nem tartod magad 5-8 százalék körüli testzsír százalékon és ennyire szárazon éveken át, úgy, hogy pizzákat és süteményeket eszel. De ez teljesen normális. A fickó a testéből él, mindent megtesz, hogy megmaradjon annak a reklámértéke, így beszed ezt-azt. Nincs ezzel probléma, egészen addig, amíg azt nem mondja, hogy neked is lehet ilyen fizikumod, ha pizzát eszel és mittomén, beszeded a myprotein-es kreatint a kupon kódjával. Mert az átverés.

Megnéztem a videóját az "útjáról". Középiskola óta edz, ami ugye a naturál felé viszi a mérleget, viszont elég csak megnézni azt a "három hónap után kockahas" képet, hogy mennyire megváltozott a testkompozíciója. Döbbenetes mennyiségű izmot épített (annak ellenére, hogy azt állítja, hogy veszített, amit a vak is lát, hogy nem igaz), miközben azt állítja, hogy kardiózott. Kardiótól nem fog megjelenni, triplájára nőni a csuklyás izmod három hónap alatt.

De mondom, nincs ezzel baj. A cucc mellett is bele kell rakni a munkát a fizikumodba és keményen meg kell dolgoznod azért, hogy olyan formában maradj. Látszik, hogy évek és több ezer óra edzés van az izomzata és a teste mögött, viszont ahhoz, hogy ilyen szintre told a határaid, kellenek extra dolgok. Én csak azt mondom, hogy neked, mint fogyni vágyó, kezdő egészséges életmódot élő, soha, de soha nem lesz ilyen tested, ha a diétáját és az edzés tervét követed csak.

2021. júl. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es, kis kiegészítés. Mindenkinek más a célja, mást akar elérni, szóval eszerint kell megszabnod az elvárásaidat és annyi munkát kell belefektetned. A jelenlegi mentalitásommal, még ha cuccolnék se tudnék elérni olyan testet, de nekem nem is kell eladnom myproteines termékeket, szóval én megelégszek azzal, hogy egészséges és esztétikus vagyok. Viszont ha te olyan testet akarsz, mint ez a csávó a videóban, akkor jobban jársz, ha kicsit alakítasz az elvárásaidon. Ennek a srácnak ez a munkája, a fitnesz és a teste körül forognak a mindennapjai. Órákat kell beleölnie naponként abba, hogy ezt a szintet megtartsa. Ezt be kell látnod. Hiába próbálja eladni neked ezt a nagyon laza, nemtörődöm hangulatot mert ez rohadtul nem igaz. Kőkemény elszántság, önmegtartoztatás és fegyelem kell hozzá. Tedd fel a kérdést, van erre energiád, időt és megéri-e neked, személyesen, ez a mértékű befektetés.
2021. júl. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!