Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért raktározódik el a zsír,...

Miért raktározódik el a zsír, hogyha koplaláskor/éhínségkor úgyis az izomzatot használja fel leginkább a szervezet?

Figyelt kérdés
Nem értem, nem logikus-.-
2010. aug. 21. 20:22
 1/10 anonim válasza:
31%
Mert előbb az izmokat kezdi el lebontani a szervezet..
2010. aug. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mert az izmokat könnyebb felhasználni, mint a zsírt.


és nem akkor raktározódik el a zsír amikor koplalsz (akkor csak nem megy le, de ez más kérdés), hanem akkor, amikor a koplalás után elkezdesz újra enni.

2010. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Harrr ***** válasza:
93%

"Az izom olyan szervünk, ami a homeosztázisra törekvés áldozata. Ha nagyobb lenne, gyorsabban tudnánk reagálni a veszélye, ám a fenntartása annyi energiába kerülne, hogy az már nem lenne gazdaságos. Ezért a szervezetünk optimalizálja a méretét."


Magyarán ha éhezel, akkor szépen leépíted a tested, főleg az izmokat. Ezt ahogy írtad, te is tudod. De miért is őket bontja le? Ez nem logikus.... Várjunk.... DE AZ!


A fehérjék lebontásából gyorsabban, könnyebben jutunk energiához, mint a zsír lebontásával, az macerásabb, ebbe most ne menjünk bele, csak hidd el.


De ha lebontjuk az izmot, akkor miért raktároz a szervezet? Ez nem logikus :(

SAJNOS EZ IS LOGIKUS.

Ugyanis a koplalásra a szervezet egy sokként reagál. Az anyagcseréd lelassul, az energiaigényed csökken, a testedben megkezdődnek a megfelelő folyamatok, amik ezt okozzák. Az izmokat nem lehet a végtelenségig bontani, és a test nem tudja, hogy meddig fogod csinálni az új bugyuta sztárdiétád. Felkészül a legrosszabbra, amit lehet, félretesz, raktároz, ami nem kell lebontja.


Éhezés jön? Kibírjuk.


Aztán, amikor újra lesz kaja, jól elraktározunk mindent, feltöltjük a tartalékokat. Nem mozogsz? Nincs izom stimuláció? NEM BAJ. Elraktározunk szépen amit lehet tiszta zsírba, ha ló nincs, jó a szamár is.


Sz*r dolog a testünk működése, ellenünk dolgozik. Vagy mégse? :) Ha ezek a folyamatok nem így történnének, a fajunk rég kihalt volna egy éhínség miatt. Alkalmazkodunk, ezért élünk még :)

2010. aug. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az izomzatot akkor használja a szervezet ha tényleg nem eszel semmit. Ráadásul régen sokkal többet kellet mozognia egy embernek az életben maradáshoz. Plusz a zsír véd a hideg ellen is. Ha sokat mozogsz és mellette keveset eszel, kb 1000-1500 kclat, akkor hip-hop lemegy.
2010. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
én ezt nem értem. mikor nem ettem, rólam a zsír ment le.
2010. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Harrr ***** válasza:
76%

"én ezt nem értem. mikor nem ettem, rólam a zsír ment le."


Ebben nem lennék a helyedben olyan biztos!


Nem lehetetlen amit írsz, sok tényezőtől függ a fogyás. A genetika,a koplalás mellett mozgás mennyisége, mennyire vagy izmos (ha gyík vagy, akkor a tested másképp reagál egy kicsit, plusz annyira nem vehető észre az izom "hiánya" ).


De az 100%, hogy a test az izmokat bontja elsőként a koplalásnál. Ha észreveszed, ha nem.

2010. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Az még csak hagyján,hogy a külső izmokat leépíti a koplalás,

de utána jönnek a belső izmok.A szívet védő izom és a többi belső szerv is elveszíti a támaszát.

2010. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, ezt egy laikus úgyse tudja érzékelni. Ha lenne valami testzsír% mérő, ami tényleg pontos azzal lehetne ezt csak kimutatni.
2010. aug. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
első körben az izomzat egy részét használja csak fel, utána csak végszükség esetén nyúl hozzá. a maradék izomzathoz csak akkor nyúl, ha már semmi zsír nincsen, amit használhatna. igazából nem túl nagy izomtömegnél nem jelentős az izomfogyás, mert egy bizonyos izomerőt tart a szervezet. hogy tanáromat idézzem:képzeljék el, hogy éheznek 1-2 hétig, aztán én adok maguknak enni, csak a szájukhoz kell emelni a whopper szendvicset...
2010. aug. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom, más sem érti, nem csak a kérdező.....

Nem úgy kell elképzelni, hogy az izom "lebomlik", az izomsejtek megsemmisülnek és "elégnek"!

Az izomsejtek száma állandó, ahogy a zsírsejteké is. A méretük változik csupán. Különböző tápanyagokat raktároznak, a zsírsejt főleg triglicerideket az izom pedig szénhidrátot (glikogént), fehérjét és mindkettő vizet is.

(nem is keveset)

Az izmok működtetéséhez a glükóz szolgáltatja az energiát. Éhezésnél ez fogy el először. Mivel a sejten belül vizet köt meg, ez a folyadék is távozik. Ezért hiszik a nagyokosok, hogy fogytak....valójában a zsírdepók érintetlenek maradtak.

Szénhidrátot a szervezet elő tud állítani magának, mégpedig fehérjéből. Ha nem elegendő a tápanyag -ezen belül a fehérje bevitel, akkor az izomfehérjékből fog glükózt szintetizálni. Ez a fogyásra nézve káros.

A magas fehérje-alacsony szénhidrát diéták pont ezért működnek: a hiányzó szénhidrátot fehérjékből nyerjük, ami egyébként szintén energiaigényes folyamat....az energiát ehhez zsírsavakból nyerjük!

(hoppá!)

:-D

2010. aug. 22. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!