Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van hogy sok ember...

Miért van hogy sok ember lefogy és visszahízza a dupláját?

Figyelt kérdés

adott egy ember akin van 20kg felesleg, lefogyja napi 1500kcal deficittel és diétás étrendel 4hónap alatt.


utána lefogyás után ugyanúgy 1500kcalt eszik de mindent amit akar, pizza,meki,csoki, de sose megy 1500 kalória fölé

akkor nem fog visszahízni nem?


a visszahízom a dupláját akkor van ha az 1500 kalória deficit után összevissza eszik mindent és kijön az hogy ugyanúgy eszik mint amikor elhízott , napi 3000kalóriát vagy többet.


sok helyen látom hogy valaki ledogy és vissza szedi a dupláját amit lefogyott.


de mitől? ha úgy csinálja az ember hogy marad kevés kalória mennyiségnél de néha vagy akár többször eszik mekit vagy süteményt, de ugyanúgy marad 1500 kalóriánál, plusz mellé mozog is, akkor nem hízhat vissza nem?



2021. ápr. 6. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hízik vissza, ha visszatér a korábbi szokásaihoz, miután lefogy. Sőt, sokan éhezéssel akarnak fogyni még mindig, mindent megvonva maguktól, aztán amikor vége, elengedik a gyeplőt, és akár hetekig-hónapokig zabálnak mindenféle hizlaló dolgot, mert előtte nem lehetett egy falatot sem. Ha ésszel fogy le valaki, ahogy te is írtad, akkor nem valószínű, hogy visszahízik.
2021. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt egy 60 kilós testnek kevesebb kalória kell, mint egy 80 kilósnak. Ha ugyanazt eszi, amivel a 80 kilót x évig tartotta, akkor hízni fog.

Másrészt belassul az anyagcsere. Kevesebb kalóriával tudsz súlyt tartani, mint egy alapból évek óta 60 kilós ember.

Harmadrészt sokan nem tudják életük végéig tartani azt az 1500 kcal diétát. Rengeteg lemondással jár, és nagyon de nagyon nem fér bele a meki vagy a süti.

2021. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

én például napi 1500 kalóriát osztogatok be magamnak és jól érzem vele magam, legalább nem eszek meg 2zacskó édességet hanem beosztogatom magamnak, sokkal jobban esik minden ha például nem ettem belőle pl 2 -3napja.. vagy nem ettem belőle 2szatyornyit..

11óráig amúgysem eszem, így könnyebb beosztani magamnak 19óráig azt az 1500at :) vagy 1700at:) plusz mozgok sokat, futok, HIIT zek ithon :)


csak sok helyen látom hogy ne éheztesd magad mert visszahízod a dupláját,

és qzon gondolkoztam hogy miért hízhat vissza valaki, és szerintem azért mert lefogyás után visszatér arra az életstílúsra amitől elhízott, mert úgyvan vele hogy jujj dejó lefogytam most már ehetek.

2021. ápr. 6. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azárt, mert "fogyókúráznak", ahelyett, hogy átállnának normális életmódra meg étrendre.

Hiába eszel fél évig naponta max 1500 kcalt, ha amikor lefogytál, visszaállsz a korábbi 2500-ra.

Másik probléma, hogy ha valaki kezdetben 1500 kcal mellett fogy, 10 kilóval könnyebben már ez a súlytartáshoz elég, nem fogyáshoz.

2021. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen az a baj hogy sokan visszatérnek a régi életmodhoz és utána csodálkoznak ha visszahiznak.
2021. ápr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akkor nem kifejezetten attól fognak visszahízni hogy pl ha lefogytak utána kalória kereten belül mqradva például néha esznek nem diétás úgymond "trehány ételt" meki, pizza, sütemény ilyesmi.

hanem hogy lefogyás után ugyanúgx folytatják azt az életmódot amitől elhíztak.

2021. ápr. 6. 18:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt is bele kell számítani, hogy leállnak vagy jelentősen csökkentik az intenzív sportot, emiatt csökken az izommennyiség, aminek hatására romlik a külalak, zsírosabbnak fog kinézni, ill. csökken a kalóriaigény, így ugyanolyan étkezés mellett is beindul a hízás.

A szar kaják meg rontják az egészséget, állóképességet, kinézetet, motivációt stb., hisz abból építkezik a szervezet, amilyen építőanyagot kap.


Ezért gyakori kísérője a jojó a kampányszerű fogyásoknak, tartóssághoz a teljes életmódváltás kell, mert az ugye végig tart.

2021. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel fogyoKURA. Benne van a neveben h csak egy kura.. ami egy bizonyos idejig tart. Eletmod valtassal lehet csak hosszutavon joformaban maradni.
2021. ápr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!