Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok minden...

Mynickname kérdése:

Allergiás vagyok minden zöldségre, gyümölcsre. Milyen fogyókúrát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Születésemtől fogva a szervezetem folyamatosan intoleranciát mutat egyre több zöldség, gyümölcs iránt. Mára semmit nem ehetek, de minden diétában ott vannak. Ismertek kivételt? És ne koplalást mondjatok, mert csináltam már olyat, hogy egy hétig nem ettem SEMMIT. De ami az alatt az idő alatt lement, kb. 4 kiló, kamatostul vissza is jött.
2010. aug. 13. 00:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én akkor főleg fehérjékre és sovány tejtermékekre (az is fehérje :)) építeném a diétámat. Hal, hal, hal, tengeri dolgok, csirke, sovány vörös hús...
2010. aug. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
en is a feherjedietat ajanlom. kevesebb szenhidrat sok feherje
2010. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
gyümölcs alapból nem kell diéta mellé.Zöldség nem árt de meg lehet nélkülük csinálni 1 diétát
2010. aug. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kizártnak tartom, amit írsz, ne haragudj. Miben nyilvánul meg az intolerancia? Van róla orvosi papírod is?


Nem véletlenül a tartósító- és permetszerekre vagy allergiás? Növények nélkül nem lehet élni.

Fogyni meg pláne - a túlzott fehérjebevitel anyagcserezavart, vesebajt, köszvényt, rákot... stb. okoz (persze hosszú távon), a szénhidrátoktól meg hízol, hízol.

A növények a vitaminok és rostok miatt is nélkülözhetetlenek - dobozos vitaminból nem jutsz eléghez, mert nem szívódik fel úgy, mint a természetes.


De ha mégis igaz, amit írtál, akkor fogyás szempontjából nincs más választásod, éjjel-nappal sportolnod kell.

Az egészséged szempontjából viszont nem tudom, mi lesz veled.


Egészen biztos, hogy nem szervi bajod van?

2010. aug. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Minden zöldség gyümölcs, azért az túlzás. Tényleg leteszteltek mindenre? ha nem kérj beutalót 1 anyag 2 nap kórházi teszt. Én sok mindenre vagyok allergiás 60 féle anyagra. Köztük paradicsom, fahéj, disznóhús, nem ehetnék spenótot stb. De kis mennyiségen muszáj, max beveszek egy antihisztamint. Nem tudok ződek nélkül élni.
2010. aug. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És valóban allergiás vagyok. Letesztelve. Asztmás roham, száj feldagadása és torok ödémásodása a tünet. Mivel az allergén anyagok nyálkahártyán keresztül még intenzívebben "fejtik ki hatásukat".

A jelenség neve pedig keresztallergia.

Nem hiszem, hogy ezt kéne ecsetelnem. De ez a gyümölcs-zöldség allergia a legkevesebb a betegségeim skáláján. Asztmás vagyok, allergiás a napra, hidegre és a nedvesre. Áprilistóltól szeptemberig az összes pollenre. És valószínű pikkelysömöröm van, mert nem rég óta hámló kelés szerű foltokat produkálok a kezemen és a lábamon. De ezt tényleg nem volt időm még kivizsgáltatni. És még ez se minden...

Talán szervi bajom van, nem tudom, mert ennyi allergiával nincs államilag finanszírozott orvos, aki hajlandó eleget foglalkozni. Felírják a gyógyszereket, kenőcsöket. Néha segítenek egy darabig, legtöbbször addig sem.

A minden zöldség-gyümölcs pedig azt jelenti, hogy a paradicsomleves az egyetlen, amit ha megeszek nem kell ügyeletre rohanni, elég itthon 2 Calcium pezsgőtabletta és egy Diaphylin.

2010. aug. 17. 22:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!