Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az alma fogyókúrás gyümölcsnek...

Balazs00xx kérdése:

Az alma fogyókúrás gyümölcsnek számít?

Figyelt kérdés

pl: egy zsömlét egyek inkább mint egy almát vagy fordítva

melyiknek van több értelme?

illetve az uborka okés? fogyós?


2010. aug. 6. 01:22
 1/8 anonim válasza:
Almát, de nemfogsz jól lakni tőle.. szóval lényegében ugyanúgy fogyasztanod kell rendes ételeket mert nemfogsz almával megélni egésznap
2010. aug. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egy alma 200g, a chtartalma kb20-25g. akár egy zsemlének.


én mégisinkább az almát javasolnám.

2010. aug. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem szeretem az almát, de anyám imádja, és azzal fogyózott, nem zsömlével :)
2010. aug. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem az alma valahogy olyan túl sok gyomorsavat csinál, szóval azért nem szeretem
2010. aug. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 timido ***** válasza:

attól függ mikor eszed. vacsorára egyiket sem. reggelire egyértelmű, hogy a zsemle.

de még mehet tízóraira is.

legaléábbis én mindennap 2 zsemlével indítok, és - ugyana mérleg nem mozdult meg - a lábam rengeteget vékonyoott. a hasam fezesedett.

szóval nem fog ártani akkor sem ha fogyózol! :) de csak délelőtt! :)

2010. aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, annak számit.


Az uborka az almánál fogyókúrásabb ételnek számit, mivel ugyanannak a térfogatnak kevesebb kilókalória felel meg.


A " zsömle vagy alma " dilemmának egy egyszerű megoldása van: almát ehetsz bármikor a nap folyamán, amikor éddeségre vágysz, illetve akkor amikor szellemi táplálékra vágysz ( pl. tanulás közben, iskolai szünetekben, stb. )


Zsömlét leggyakrabban reggel vagy délben az ideális enni, mert helyes ételcsoportositással megfelelő energiát ad fizikai munkára, ezenkivül pedig nyugtató hatással hat az agyra, ami kiegyensúlyozottságot eredményez. Szigorú diétákban, ahol a kenyérfélék tiltólistán vannak, éppen az előbb emlitett hatások hiánya miatt, könnyen kialakulhat depressziós állapot a fogyókúrázó személynél.


A zsömléhez hasonló ételek, amikkel néha helyettesiteni lehet, hogy ne válljon unalmassá az étkezés, az alábbiak:

- kifli

- perec

- kenyér

- natúr croissant

2010. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

almát soha sem éhgyomorra egyél.

Pl. reggeli után egyet (pl. 4 magvas műzli tejjel+egy alma)

ebéd: sóskamártás+tükörtojás+egy alma

uzsi: egy szelet barna kenyér+sajt+alma

2010. aug. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat megtudtam mindent:)

Üdv

2010. aug. 8. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!