Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leküzdeni az...

Hogyan lehet leküzdeni az édességfüggőséget?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy akaraterő. De ha rám jön a vágy, akkor mit csináljak?
2010. júl. 25. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy kanál méz, vagy egy kis aszalt gyümölcs. Ezekből kevés is elég, eltelítődsz és nem vágysz tovább az édesre.
2010. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én csak dologzom az ügyön, de állítóag egyszerűen le kell állni a cukor fogyasztásáról, mert azt mondják minnél több cukrot (cukros ételeket) fogyasztassz annál többet kívánsz!!!! króm tabletta, norbi update, candida diéta segíthet
2010. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyél, de nem zabálj be belőle. Csak mértékkel. esetleg napról napra csökkentsd az adagokat amiket máskor szoktál enni. Én is imádom a csokit, de egy tábla elég 1 vagy akár 2 hétig is. Napi egy vagy maximum 2 kockát eszem, csak az íz kedvéért, és ennyi még belefér, sőt egészséges is mert agyserkentő:)
2010. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyél gyümölcsöt vagy natúr joghurtba paszírozott gyümölcsöt egy teáskanálnyi mézzel és kis fahéjjal.


Ha 1, max. 2 hétig meg tudod állni, már nem vágysz majd annyira.


Egyébként meg olvasd el, miket okoz a cukor és a finomított liszt(es dolgok) az elhízáson kívül, garantáltan elmegy az étvágyad. Én erre szoktam gondolni.

2010. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én osztom azt az álláspontot, miszerint teljes mértékben le kell róla szokni. Tapasztalat. Sokáig próbálkoztam azzal, hogy ettem édességet, de csak keveset. Hát nem jött be. Amint a számban éreztem a fincsi süti ízét, nem tudtam megállni, hogy ne egyek belőle még egy szeletet, aztán még egyet és még egyet. Már evés közben is bűntudatom volt, és tudtam, hogy nem jó ez így, mégsem tudtam letenni a tányért. Aztán egyszer csak elhatároztam, hogy többé nem fogok sütit meg csokit, meg ilyesmiket enni. És ez abszolút bevált. Az első pár hét nehéz volt, nagyon-nagyon kellett az akaraterő, hogy ne egyek ilyet, mert kívántam, de aztán eltelt pár hét, és láss csodát: egyáltalán nem izgatott, ha tőlem pár centire valaki a korábban kedvenc sütimet majszolta. Nem kívántam. Sőt, undorodtam is tőle. Beláttam, hogy milyen egészségtelenek, és már egyáltalán nem tartottam őket finomnak.

Persze az is segít, hogy a fogyókúrám nem éhezésről szól, és mindig valami finomat eszek. Valami egészségeset, de finomat. És mindig lefoglalom magam. Velem egyébként mindig is az volt a baj, hogy unalmamban ettem. Kell találni valamit, ami lefoglal, és akkor nem fogsz a kajára, jelen esetben az édességre gondolni. :)

2010. júl. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!! Aranyosak vagyok!! :)) Remélem beválik :D
2010. júl. 25. 19:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!