Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A lakáshasználati díjat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lakáshasználati díjat lehet-e követelni visszamenőleg és meddig?

Figyelt kérdés
Öt hónapja váltunk el,a volt nejem azóta kizárólagos használati joggal rendelkezik a közös házunkkal amin még hitelünk is van és fizettem a felét a gyerektartás mellett.A válási papírokra az lett írva,hogy nem igénylem a használati díj ellenértékét mert peren kívül szándékoztuk rendezni a ház sorsát.Később a volt nejem meggondolta magát és rájött,hogy neki ez tökéletes(saját házban csak rezsit fizetni és a hitel felét én állom)nem szándékozik eladni a házat.Érdekelne,hogy bíróságon igényelhetem-e ezek után a használati díjat,és visszamenőleg kérhetem e esetleg?Úgy olvastam pár hasonló esetet,hogy ilyenkor a lakásban maradó fizeti a teljes hitelt és akkor nem jár a lakáshasználati díj az elköltözőnek,de végül megmarad a tulojdoni arány mindkét tulajdonosnak.
2010. júl. 11. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A tulajdoni arány akkor marad meg, ha továbbra is fizeted a magad részét a tartozásból.


Ha nem akar kiköltözni a feleséged, akkor több lehetséges megoldás van:

-átvállalja a feleség teljes törlesztést, övé lesz idővel a lakás (+kiváltja az általad eddig befizetett összeget),

-továbbra is ketten fizetitek (megmarad a tulajdonjogod), de lakáshasználati díjat fizet a volt feleség a te tulajdoni részedre.

2010. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ún. többlethasználati díjat kérhetsz, ez kissé más, mint a lakáshasználat ellenértéke (jogi szempontból legalábbis).


A jelenlegi helyzet is rendezhető: közös tulajdon megszüntetése iránti eljárást kell indítani, előzetesen felajánlani a perenkívüli megegyezést és ha ez nem megy, akkor pert indítani.


egy ügyvéd

2010. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!