Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a közös házból a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a közös házból a részemet hogyan kapom meg?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyunk, van egy közös házunk, én elköltöznék, de nincs rá pénzem, a bíróság előírhatja, hogy hitelből fizesse ki a férjem a házból a részemet?
2017. szept. 23. 00:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azt írhatja elő a bíróság, hogy a bent maradó fizesse ki a távozót, ha a ház beletartozik a vagyonközösségbe, vagyis a házasság ideje alatt szereztétek.

De, ha nincs pénze, akkor alighanem el kell adni, az meg macerás lehet

2017. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

11:

Így van. És ez tarthat akár hónapokig, évekig is.

2017. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a bíróság sem tud mit kezdeni akkor ha az egyik fél nem hajlandó az együtmműködésre. Én 9 éve váltam és még mindig meg van a közös tulajdonú házunk, mert a volt férjem nem adja el szerinte áron alul. Először kiakartam fizetni őt hitelből, de olyan összeget mondott, hogy az messze meghaladta a ház értékét. Ő nem akart és nem is tudott kifizetni engem. Lakni egyikünk sem lakik benne. A közös értékesítést is mindig megfúrta, mert nem volt hajlandó engedni az általa vélelmezett piaci értékből. mehetnék perre vele, de az ügyvéd megmondta, hogy ez a pereskedés csak neki lenne üzlet, nekem nem. Illetéket (nem keveset) kell az elején fizetni, az ügyvédi díj szintén nem csekély összeg és évekig elhúzódik. Az árverezés meg nagyon áron alul történne. Tehát a végére nem látnék előle semmit. Most jutott el a volt férjem odáig, hogy kell neki a pénz és engedett az árból, meg feljebb mentek az ingatlan árak. Talán így el tudjuk majd adni.
2017. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Sajnos én hasonló cipőben járok, ezért van tapasztalatom.

Tehát ha a ház közös tulajdonban van, és a tulajdoni hányad alapján megosztható, akkor a bíróság megosztja. Ennek feltétele, hogy a megosztás után mindenkinek legyen saját fürdőszobája, WC-je, konyhája, szobája.

Ha nem megoldható, akkor meg kellene egyezni, ha sikerül. Valaki kifizeti a másikat, vagy közösen eladjátok.

Ha ez sem megy, akkor jön a közös tulajdon megszüntetése iránti kereset benyújtása. Itt eleve a ház értékének 6%-át kérik illetéknek. Ezt nem kell egyből kifizetni, széljegyként feljegyzik a tulajdoni lapra, eladás után is kifizethető. Ha a bíróság előtt sem tudtok megegyezni, akkor jön az árverezés. A bíróság értékbecslővel felméreti a ház értékét, és minimum 70%-os kikiáltási áron meghirdeti. Tehát egy 10m-s házat ebben az esetben el lehet vinni már 7m Ft-ért. Ekkor ti fejenként 1,5 m Ft-t buktok. Plusz a fentebb említett illeték, esetleg ügyvédi díj.

Ezen kellene elgondolkozni, hogy hány Ft-t ér meg, hogy kiszúrjunk a másikkal.

Sajnos én sem tudom exemmel megértetni, hogy ezen a peren csak veszíthetünk, de ez már egy másik történet.

2017. szept. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
26%
Hála Isten nem! Akkor Téged is ugyan úgy kötelezhetne ám! Amúgy leírták már. Azért gondolkodj el, Neked nincs pénzed, de azt elvárnád, hogy az exed hitel árán is fizessen Neked. Vegyél fel Te hitelt, és költözz vagy fizesd ki Te a volt férjed.
2017. szept. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!