Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi történik, ha nem fizet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi történik, ha nem fizet gyerektartást? Kérlek írjatok!

Figyelt kérdés
Volt párommal szeptemberben váltunk el. Azóta nem is látogatta a gyereket, mégcsak fel sem hívta, és gyerektartást se fizet. Válás előtt egy évig külön éltünk, akkor folyt a per, és a gyerektartást is fizette. Decemberben felkeresett, hogy adjam meg a számlaszámom, mert fizetné. Megadtam, de nem történt semmi. Most megint beszéltünk, azt mondta egy összegbe kifizeti, és innentől majd rendszeresen fizeti, és a láthatással is élne nyártól kezdve. Mndtam, hogy semmi akadálya. Úgyérzem, hogy csak ígérget, és semmi nem lesz belőle, a 4 éves kislányom alig emlékszik már rá. Nem kell a pénze, csak azt nem akarom, hogy évek múltán bukkanjon fel, és bolygassa fel az életünket.Vagy ha úgydönt, hogy él a jogaival, akkor a kötelességéről se feledkezzen meg!Mit tehetek?
2010. máj. 19. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd bíróság elé az ügyet.
2010. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerektartásrol semmiképpen ne mondj le, mert késöbb egyre nehezebb lesz a helyzeted. Menj be a bíróságra panasznapra és szólitsd fel (IRÁSBAN), hogy fizesse ki a hátralékát, ugyanis CSAK félévre visszamenöleg lehet igényelni. (Ez nem az ö pénze és nem is a tied, hanem a gyereké - ha most nincs rá szükséged, tedd be a bankba, mert még a gyerekednek szükséges lehet). Semmiképpen ne hagyd ennyiben.

A jogai egyébként függetlenek ettöl, ha látni akarja, akkor köteles vagy megengedni, függetlenül attól, hogy fizet-e gyerektartást.

2010. máj. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kérheted a bíróság általi behajtását vagy megelőlegezését a magyar államkincstártól. De erre és arra, hogy nem keres - hivatkozva kérheted az apai jogok megszüntetését is.
2010. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért csak félévre visszamenőleg kérhetem? A bíróság megállapította váláskor, hogy 2009 augusztus óta köteles fizetni(azóta nem fizet) És az apai jogokat biztos, hogy megszüntetik? mert én úgy tudom, hogy ha látni akarná a gyereket én nem tilthatnám meg, mivel a láthatás, és a gyerektartás fizetés nem függ össze sajnos...
2010. máj. 19. 18:16
 5/7 anonim ***** válasza:

A fél év az az idöszak, amire visszamenöleg lehet még követelni a hátralékot - ha már beadtad az erre vonatkozó kérvényt, akkor attól kezdve folyamatosan kell fizetnie.

Az apa jogoktól CSAK nagyon indokolt esetben fosztanak meg bárkit is, az, hogy nem fizet gyerektartást vagy nem látogatja a gyereket

2010. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, rossz gombot nyomtam meg, a mondat igy akart folytatódni:


Az apai jogoktól CSAK nagyon indokolt esetben fosztanak meg bárkit is, az, hogy nem fizet gyerektartást vagy nem látogatja a gyereket még nem ok, csak ha a gyerek testi vagy lelki egészségét veszélyezteti az apa.

2010. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De sajnos még mindíg nem tudom mit csináljak...azt mondta amint lesz pénze fizet, nem akarok vele mégjobban összeveszni, de ez történne ha bejelenteném...
2010. máj. 20. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!