Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most jogos a felháborodása és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most jogos a felháborodása és a számonkérése?

Figyelt kérdés

Másfél éve "váltunk el". Azért idézőjel, mert nem voltunk hivatalosan házasok, 6 évig éltünk élettársi kapcsolatban és van egy közös gyerekünk.


Másfél éve - amikor már elég sok problémánk volt - kiderült, hogy folyamatosan csal is, kijátszott, elherdálta a spórolt pénzünket, ivott, és amikor már nem bírtam tovább, kitettem a szűrét. El is ment, de folyamatosan vissza akarta magát könyörögni (az azt megelőző 2 évben már többször kerültünk ide, és sajnos mindig vissza is fogadtam). Azt hitte, majd most is így lesz, de mondtam hogy ez már tarthatatlan, kezdek tönkre mennyi, ez ennyi volt.


Annyira nem hitt abban, hogy erős az elhatározásom - pedig a gyerekelhelyezést is elindítottam hivatalosan - hogy ki sem vett sehol lakást, egyik barátjától és rokonától a másikig vándorolt, mindenhol időszakosan meghúzva magát. Fél év múlva még midnig nem vitte el a cuccait, holott többször kértem rá, már azt is mondtam, hogyha nem viszi el, akkor kirakom az utcára.

Arra is kértem, hogy bár nincs válóper, üljünk le, és egyezzünk meg a közös ingósságainkról, hogy mi kié legyen, írjunk róla akár papírt is. Erre kiakadt, hogy neki nem kell semmi, az ő hibájából jutottunk ide, neki semmi közös dolog nem kell, amiről én jutok eszébe.


Többször is mondtam, hogy én ezt le akarom tisztázni, nehogy idővel ebből probléma legyen, de hajthatatlan volt, mondta, hogy a ruháin és néhány személyes dolgain kívül semmit nem visz el. - valószínűleg még midnig bízott abban, hogy újra lkezdhetjük valamikor.


A probléma most: másfél év után jutott el oda, hogy kivesz egy saját lakást., Erre írt egy emailt, hogy akkor most igényt tartana a hűtőre, meg a matracunkra és elhordaná a konyha felét stb. Na én most vágtam bele egy lakáshitelbe, pár hónapja kölktöztünk, rengeteg kiadásom volt és egyszerűen nem kalkuláltam ezt bele. Nem is keresek olyan jól mint másfél éve, egyszerűen nem engedhetem, meg magamnak, hogy mosógépet meg ágyat meg egy csomó dolgot most így hirtelen beszerezzek. Erre nekem jött és kiabált, hogy kisemmiztem, ő mindent rám hagyott és neki semmilye nem maradt, tönkre akarom tenni, ő egy földönfutó lett miattam. Hiába mondtam, hogy többször felajánlottam, hogy osztozzunk,amikor még én is jobban álltam, de ő volt az, aki elutasította...Még azt is a fejemhez vágta, hogy az ágyat akkor vettük, amikor én GYED-en voltam, tehát azt az ő pénzéből vettük, nekem semmi közöm hozzá. Na ennél undorítóbb beszólást nem is tudok elképzelni.


Hozzátenném, hogy kb 4x annyit keres mint én és fele annyi kiadása nincs, az elmúlt másfél évben nem kellett sem albérletet, néha még rezsit sem fizetnie. Gyerektartást is a minimumot fizeti, minden rám marad.


Most komolyan: jogos ennyi idő után a felháborodása és a kérése? Ti engednétek neki?



2017. febr. 23. 10:43
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy jogos es nem is engednek neki. Ha egy ekkora link alakrol van szo, abszolut megszuntetnem vele a kapcsolatot mindenhol, oldja meg maganak az eletet.
2017. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

mond meg neki, hogy elutasította a korábbi lehetőségeket, ez a hajó már elment, TOVÁBBÁ elherdálta az összes félrerakott pénzeteket! KÖZÖS PÉNZETEKET! szóval ne most sírjon a szája...

ő sokkal rosszabbat tett veled, mert te nem önszántadból mondtál le a pénzről...ő utasította el a korábbi lehetőségeket, szóval ne most akarjon követelőzni...


24F

2017. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

A biztonság kedvéért nem ártott volna lepapírozni ezeket.


Ki vette a gépeket, te vagy ő?


Ha ő vette, valamilyen szinten, jogosan követeli, ha végre össze tudta magát szedni.

2017. febr. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ne hagyd magad! Nem vagy raktár, amit ott hagyott, az ott marad. Nem tetszik? Így járt.

Volt rá ideje bőven, hogy tegyen félre.


Jelen esetben az lenne korrekt, ha kapsz újabb másfél évet arra, hogy most, hogy tudod, mit akar vinni, legyen időd beszerezni újat. Kisgyerekkel nem maradhatsz ott hűtő nélkül.

2017. febr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3: nem tudom melyiket éppen kinek a bankkártyájával fizettük ki, alapvetően közös kasszán voltunk. Ezek 5-6 éves történetek, fogalmam sincs.


Az meg, hogy én éppen GYED-en voltan a KÖZÖS gyerekünkkel, és neki több volt a bevétele, így az ágyat az ő fizetéséből vettük, nem hiszem, hogy jogot formálna bármire is. Azért mert abban a hónapban mondjuk a GYED-emből fizettük a KÖZÖS rezsit vagy vettünk a gyereknek pelenkát. Ez a kérdés soha fel sem merült - legalábbis bennem.

2017. febr. 23. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt javasolnám, hogy konzultálj egy ügyvéddel erről a biztonság kedvéért, így esetleg, ha durvulna a helyzet tudnád, hogy mit igényelhet (ha igényelhet) és mit nem, vagy mivel tartozik ő neked, a közös gyereketek miatt.


#3

2017. febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A közös gyerekre a bíróság által kiszabott gyerektartást fizeti. Bár olyan ígéretet is kaptam, hogyha bejön egy nagyobb üzlete (van, hogy milliós nagyságrendőek), akkor majd azzal arányosan jobban besegít, vagy vesz a gyereknek dolgokat. Ez sosem történt meg, és nem is hánytorgatom fel. Úgy gondolom, ez az ő lelkiismerete...Tehát nem "tartozik" semmivel a közös gyerekünk kapcsán.


Nem hiszem, hogy bíróságra kerülne a dolog, még a garancia papírjait sem tudta soha rendesen eltenni, nem hiszem, hogy egy 6 évvel ezelőtti vásárlást bizonyítani tudna.


Igazából az én lelkiismeretem megnyugtatására tettem fel a kérdést, hogy én gondolkozom nagyon rosszul és tényleg egy roh*ék vagyok, hogy kisemmizem, vagy jól gondolom, hogy nem tartozom most felé semmivel.


Az meg már csak az önérzeti része, hogy másfél éve én biztosítok megfelelő lakhatást (először albérlet, most saját lakás hitellel) a gyerekünknek, én rendeztem be a szobáját, én ruháztatom, én hordom mindenhova (edzés, programok, kirándulások, óvodai rendezvények stb), ami bőven nem havi 25 ezer ft-ba kerül, mint amennyit ő fizet - és akkor még a idő és fizikai részét meg sem említem, ő meg magának nem volt képes megteremteni semmit másfél év alatt. Vagy egy olyan helyet, ahova átviheti a gyereket hétvégére, ahol helye, ágya, játékai vannak...de még magának sem.

2017. febr. 23. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy szájbavert ágy miatt meg a konyhacuccok miatt? Ez igen férfias.
2017. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha biztos vagy benne, hogy neki ezek a holmik nem jelentenek nagy anyagi terhet (és úgy tűnik, hogy nem), akkor hagyd a fenébe az egészet. És végre szüntesd meg vele a kapcsolatot.
2017. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én exem ugyanezt csinálta.Mikor a gyerekünk hidegen viselkedett vele,azzal akart büntetni minket,hogy akkor ezt meg ezt meg ezt ő vette,döntsem el kifizetem vagy elviszi.Szánalom...ne engedj neki!
2017. febr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!