Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igényelhetek gyerektartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igényelhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés
Amennyiben ex-élettársam (papír nélkül, de a gyerekeket elismerte) három éve külföldön (irakban) dolgozik, de amerikai cégnél??? Még most keresek ügyvédet, korlátozottak a lehetőségeim...
2010. máj. 9. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Csakis akkor igényelhetsz gyerektartást, ha az apa papíron elvállalja az apaságot . Azt nem tudom, hogy ennyire külföldi munkavállalásnál mi a helyzet,kaphatsz-e manit, azt ügyvéd tudná neked pontosan megmondani!

2010. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, papíron elismerte őket. Köszi a választ!
2010. máj. 9. 10:50
 3/14 anonim ***** válasza:

"(papír nélkül, de a gyerekeket elismerte)"


Ezt tőled idéztem...

2010. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy igényelhetsz, ha az övé a gyerekek és el is ismerte. Tehát a nevén is vannak a gyerekek? Eddig miért nem igényeltél??? Kellett volna. Valószínű Irakban nagyon jó pénzt kap és, ha annak bizonyos százalékát megkapnád, akkor az nagyon jó lenne. Egyébként magától is kellene adnia.
2010. máj. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudod ezt vele megbeszélni valahogy, hogy elkerüld az ügyvédet? Mindketten jobban járnátok.
2010. máj. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hivatalos úton nem fogsz gyerektartást kapni, mert a magyar államnak nincs jogosítványa ahhoz, hogy a külföldi cégnél kapott jövedelméből letiltassa a mondjuk kb. 20 %-ot... ill. be sem kérheti, hogy neki mennyi jövedelme van. Ha fizet, fizet, ha nem, akkor csak az itthoni dolgai után fizettetheted meg.... szerintem.
2010. máj. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11:10 szerintem nem a gyerekről, hanem a kapcsolatukról nem volt papír.
2010. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
"(papír nélkül, de a gyerekeket elismerte) ezt tőled idéztem" :ne haragudj, nem voltam világos... Úgy értem, papíron elismerte őket, de nem voltunk hivatalosan élettársak. Az élettársi kapcsolatról nem volt papír. Még egyszer elnézést a fogalmazásomért!!!
2010. máj. 9. 12:47
 9/14 anonim ***** válasza:
ÉÉÉrtem. Én voltam aki idézett. Hát akkor mindenképp megkaptad azt hiszem a szükséges válaszokat. Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy szép napot neked, és remélem összejön ahogy szeretnéd!
2010. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Persze, hogy igényelhetsz gyerektartást. Mindenképpen kérj ügyvédi segítséget. Én azt csináltam annak idején, mikor a volt élettársammal külön váltunk, hogy nem a mindenkori fizetése 20%-át kértem, hanem egy fix összeget. (ő is külföldre ment dolgozni, csak ő feketén) Ugyanis a 20%-ot csak akkor kapod meg, ha bejelentett munkaviszonya van. A fix összeget pedig mindenképpen fizetnie kell, akkor is, ha nincs jövedelme.

Kalkuláld ki egy hónapban kb. mennyit költesz a gyermekre, és kérd annak a felét.

2010. máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!