Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Muszáj fizetnie édesanyámnak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Muszáj fizetnie édesanyámnak?

Figyelt kérdés
Édesanyám elakarja hagyni édesapámat, aki azt mondta neki,ha elmegy a számlákat úgyanúgy felesbe kell feladni 1 évre visszamenőleg, mert kettejük nevén van a ház.Viszont minden számla édesapám nevére jön.Tényleg ki kell fizetnie?Vagy csak attól követelik akinek a nevére jönnek?
2010. máj. 1. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg annak kell fizetnie a számlákat,akinek a nevén vannak a csekkek.De ha bebizonyosodik,hogy egy lakásban éltek,akkor a bíróság kötelezheti a számlák felének megfizetésére.Sajnos.Ez is Apukád jóindulatán múlik.
2010. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, milyen fizetnivalókról van szó. Pl. a villanyszámlát vagy más közüzemi számlát addig kell felesben fizetniük, amíg édesanyád is ott lakik, és közösen fogyasztanak (áramot, gázt stb.) Nyilván, ha igazolni tudja, hogy mikortól nem él ott, vagyis elköltözött a férjétől, akkor az ilyen költségek őt nem terhelik. Azonban ha pl. hitelt vettek fel a házasságuk idején, akkor azt közösen kell visszafizetniük vagy a válás során megegyeznek a továbbiakról.
2010. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak közüzemi számlákról van szó.
2010. máj. 1. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha ott lakott együtt apukáddal, akkor igen muszáj, ez nem jóindulat kérdése, ez egy olyan dolog, hogy ha ő is ott fürdött, ott égette a villanyt, akkor attól, hogy ő csak úgy lelép, tegnap még ugyanúgy ott volt. Én is kifizettetném, én nő vagyok, bár még nem voltam ilyen helyzetben hála istennek, de igenis fizesse ki. Természetesen ha nem tartózkodott ott, akkor valóban nem szép dolog kifizettetni, de ha ott lakott, akkor tőle ocsmány dolog, ha képes apukáddal kifizettetni, amit ketten csináltak.
2010. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utána érdeklődtem és a különbözetet év végén visszakapja apukám a végelszámolásnál, tehát nem köteles édesanyám fizetni.:)
2010. máj. 2. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!