Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ki tud segíteni válás témában?
1.: Mi az eljárási szabály vagy az általános gyakorlat abban az esetben, ha az együttélés illetve házasság alatt felvett hitel(ek) a férj nevén vannak, és a bíróság a gyerekeket az anyának ítéli? Befolyásolja-e a megítélt gyerektartás összegét a tény, hogy a bank csak a férj fizetéséből vonja a törlesztőt? Vagy a bíróság eleve feles fizetésre kötelezi a feleket (hiszen együtt költötték el... közösen szerzett javak elve alapján), vagy az apa fizet ahogy tud kétoldalra, majd később polgári perben követelheti az anyától a ráeső részt?
2.: Hang-, álló- és mozgóképfelvételeket milyen szabályok szerint lehet rögzíteni és felhasználni a bontóper során? A személyiségi jogok hogyan érvényesülnek ilyenkor? (A felvételek célja az állítások igazolása-cáfolása lenne, pl.a gyermekek ellátása/nem ellátása, a háztartásvezetés minősége, vagy valamelyik házasfél viselkedésének tekintetében.)
3.: A gyermekelhelyezés mérlegelésekor mennyire számít a kialakuló/meglévő új kapcsolat akkor, ha a harmadik személy még évekig -szerződéses külföldi munka- nem fog együttélni az anyával, így a gyermekekre való bármilyen pozitív vagy negatív hatásról az éleközösség hiányában nem beszélhetünk? Számít-e a munka jellege, támadható-e az anya "erkölcsi alapállása" ha például pornószínész az illető? (Nem az de más nem jutott eszembe.)
Az általam megélt/közelről látott válások alapján azt tudom mondani, hogy ha ilyen kérdések egyáltalán felmerülnek, az már régen rossz.
Azt látom ugyanis, hogy minden érintett jobban jár, ha a felek normálisan meg tudják beszélni egymás közt a helyzetet, közös megegyezéssel el tudnak válni. Ahol már ilyen egymásra mutogatós, egymás ellen bizonyítékgyűjtős válás van, ott a gyerekek garantáltan sérülnek, annyit meg egész biztosan nem ér az egész!
Egy válás mindenképpen megterhelő, nem kellene még tovább rontani a helyzeten. Ha alapból nem megy a beszélgetés, célszerű válási mediátor segítségét kérni.
1. A hitel is közös, vagy együtt fizetik, vagy valamilyen módon rendezve lesz a vagyonfelosztásnál, ha a felek nem tudnak maguk megállapodni.
2. Röviden: igen. Hosszabban: [link]
3. Nem támadható, ha a törvényeknek megfelelően bármit is dolgozik és igazolni tudja a jövedelmét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!