Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit kell írni váláskor a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kell írni váláskor a keresetlevélbe?

Figyelt kérdés

Közös megegyezéssel mindent megbeszélve szeretnénk elválni.

Olyanoktól várok segítséget akik mostanában váltak el.

Tudják minek mi a menete.


Mindketten külföldön élünk (jelenleg még egy lakcímen), otthon is a közös lakásunk van megjelölve állandó lakcímnek.

2 kiskorú gyerekünk van. Közös felügyeletet szeretnénk. Békében elválni..nincs vita. Vagyonunk nincs..lakáshitelünk van.


2016. szept. 9. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy melyik állam jogrendje szerint házasodtatok?


Ha magyar szerint, akkor érvényes az, amit írok (külföldi házasságkötés esetében annak az országnak a válásra vonatkozó jogszabályait kellene átnézni, ahol kötöttétek, hiába vagytok magyar állampolgárok!)


Az utolsó közös lakcím szerint illetékes elsőfokú polgári bíróságra kell a keresetlevelet benyújtani 4 példányban, illetékkel (30 eFt)

Itt találod meg, hová tartoztok pontosan:

[link]


Az új ptk óta a közös megegyezést a bíró jellemzően helyben hagyja, ha ott nyilatkoztok, hogy tényleg megfelel az akaratotoknak és nyilván nem jogellenes.

Esetetekben az alapadatokon kívül a házasságkötésre vonatkozó alapadatok fontosak még, illetve pontosan leírni:

- közös gyermekek adatai

- mi az, hogy nincs közös vagyon, ha van közös lakáshitel? Kié akkor az a lakás, amelyre a hitelfelvétel történt? pontosan le kellene írni ezt is a keresetlevélben (ingatlan adatai, hrsz, cím stb., tulajdonihányad és kikérni egy 30 napnál nem régebbi tulajdoni lapot a földhivatalnál 6.600 Ft)- ezen ott van akkor a banki bejegyzés is.

Célszerű a lakáshitelre vonatkozóan ugyancsak 30 napnál nem régebbi tartozásegyenleget lekérni (ennek lehet valamilyen díja, a számlavezető, hitelt folyósító bankod kondíciós listája szerint párszáztól párezer forintig terjed) és nyilatkozni arról, hogy ezt a közös kötelezettséget milyen módon kívánjátok megosztani.

Ez tényleg sokféle lehet, pl. egyik fél marad a lakásban, ennek fejében a válás után 100%-ban fizeti a hitelt stb.

Muszáj a közös vagyont és kötelezettséiteket is egyértelműen megosztani.

(egyébként járj utána a hitelfolyósító banknál is, mert a válással nem automatikus az, hogy az egyik fél kilép a kötelemből, sőt, attól még adós-adóstárs maradtok alapesetben és megvannak a bankonként eltérő feltételek, hogy az elvált felet mikor engedik ki az adóstársi kötelemből, ennek az adósra, fedezetül felkínál ingatlanra vonatkozóan vannak előírások- mint pl. jövedelmi és fedezeti érték stb.)

Gyermekelhelyezés: nem világos számomra, hogy valóban MEGOSZTOTT felülgyeletet szeretnétek (tehát a gyerekeket rendszeres időközönként egyenlő arányban saját külön-külön háztartásban nevelnétek, pl. havi váltásban)?

A szülői felügyeleti jog ugyanis más kérdés: hacsak a bíróság meg nem szünteti azt (kirívó esetek, mint bántalmazás, börtönbüntetés, életellenes cselekmények stb.), akkor azért mindkét szülőnek van felügyeleti joga, a kérdés csak az, hogy melyik szülőnél lesznek a gyerekek elhelyezve. Ezt kell pontosan leírnotok, hogy hol fognak a gyermekek ténylegesen lakni, melyik szülőnél (vagy ha valóban megosztjátok azt, akkor annak körülményeit, mert megtehetitek ezt is, kérdés, hogy ez mennyire kivitelezhető, főleg, ha valamelyikőtök hazaköltözik, jelentős távolságra költözik stb.)


Meg kell állapodnotok a láthatásban, illetve a különélő szülő esetében (ha nem megosztott lakhely és felügyelet van) a gyermektartásdíj mértékében (összegszerűen, pontosan!). Közös megállapodásotok alapján lehet pl. a közös ingatlan tulajdoni részéről való lemondás is a gyermektartásdíj fejében, ekkor pontos piaci értéket, tulajdoni hányadot kell írni és azt, hogy havonta pontosan milyen értékű gyermektartásdíj áll ezzel szemben.


Sok minta van a neten, nem olyan bonyolult egyébként, mint itt leírva, csak nyilván ismerni kell a pontos körülményeket.


Nem feltétlenül szükséges jogi képviselő sem perképviseletre, sem keresetlevél megfogalmazására, ha értelmes, egymással megegyezni tudó felnőtt emberek vagytok.

A bírósági tárgyaláson való személyes megjelenést, az idézések átvételét azonban meg kell tudnotok oldani.

Minden jót

39N (elváltam normális körülmények között)

2016. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

...előző vagyok: technikai infó még:

a keresetlevélhez célszerű csatolni:

- házassági anyakönyvi kivonat (ha valamiért be kell szerezni, annak díja 2.200 Ft, a házasságkötés helye szerinti anyakönyvi hivatalnál a leggyorsabb, ha más MAGYAR anyakönyvi hivatalban kéritek, akkor az minimum 30 nap!)

- gyermekek születési anyakönyvi kivonata (beszerzésére ugyanaz vonatkozik, mint a házasságira)

2016. szept. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia!

Huh..nagyon köszi!!

Látod...nem értek hozzá...ezért kértem segítséget.

Szóval a gyerekek..én nem jól értelmeztem amit máshol olvastam...de most legalább világos. Szóval akkor velem élnek majd..de természetesen láthatási joga lesz az apának. Tartásdíjat mi közösen meghatározhatunk??

Magyarországon házasodtunk 10 éve... Minden anyakönyvi kivonat megvan. Gyerekek is Mo-on születtek.

Lakás: 50-50%-os tulajdonhányaddal rendelkezünk.. Hitel van rajta... Nem lakunk benne...nem akarunk hazaköltözni sem és nem is szándékozzuk eladni sem. Szeretnénk a gyerekeknek megtartani...e miatt a tulajdonjog maradna is így és közösen fizetnénk mint eddig... Persze csak ha megoldható ez..

Vagyonra azt értettem...nincs plusz pénz a számlánkon.. Otthon külön-külön van számlánk és itt is. Magyar autónk 1 van..az én nevemen.. Más ingatlanunk nincs...minden ingóságot a házasság után közösen vettünk.. De ezen nem vitatkozunk ki mit visz... Stb.

Decemberben megyünk haza legközelebb...akkor tudnánk beadni a keresetet... Itt kint júniusig az albérleti szerződés miatt együtt kell éljünk..csak utána tudunk szétköltözni.. Már hónapok óta külön vagyunk. Azt meg kell indokolni miért akarunk elválni? Vagy elég csak,hogy közös megegyezéssel?

Néztem mintákat a keresetlevélre...de mind más...

2016. szept. 9. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
indokolni nem kell azt tudom.
2016. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,mi is teljesen jol meg tudtunk egyezni,az osszes ingosagot tetelesen felsoroltuk h ki kit visz (ingatlanunk nem volt ezt sajnos nem tudom) es h en kizarolagos felugyeletet kerek.

Nekem az ugyved kb 10.000ftert atnezte es megjelent a targyalason velem.(nem azert valasztottam mert nem biztam az exemben hanem mert igy lekerult minden papirmunka a vallamrol es tartalmilag is az volt a keresetlevelben es a lathatassal,gyerektartassal kapcsolatban amit szerettem volna.

Szoval en ajanlom egy ugyved megkereseset.

Nalatok plane bonyolitja a tortenetet h kulfoldon eltek.

2016. szept. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!