Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor/mennyi idő után és hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor/mennyi idő után és hogy lehet újra megállapíttatni a láthatás időpontját? És mi ennek a menete?

Figyelt kérdés

Kb két éve egy élettársi kapcsolat tönkrement, a gyermek (4,5 éves most) az anyjánál maradt. Akkor a bíró a korlátlan láthatást javasolta, tehát nem szabott meg kötelező időpontot. Azóta az anya ezzel visszaél, és nem érti meg, hogy a gyereket az apjához elvinni, vagy ha ő megy érte, odaadni, nem jog, nem valami kegyet gyakorol vele, hanem a gyerek érdekében kötelessége. Most azzal szórakozik, hogy hogy tudja elsumákolni a dolgot, ezzel próbál bosszút állni az apján. Pl ha ő nem ér rá, mindig az öreganyjának adja le a kicsit. Ezért kellene egy felülvizsgálat, hogy meghatározzák, hogy pl. 2 hetente egy hétvége, vagy minden hétvége, vagy hétvégente egy nap, v. valami, csak legyen rendszer a dologban. Szóval kérdés: Gyámügy, bíróság, ügyvéd, sorrend? Esélyek? Kérem, ebben a témában tapasztaltabbak véleményét is. Köszönöm!

u.i:bunkó kímél köszi


2008. szept. 16. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
60%

Amennyiben nem tartja be valaki a megegyezést bármikor.A korlátlan láthatás igen furcsa,nem szokták megítélni max.iskoláskorig működhet.A gyámhivatalon egyezkedhettek,aztán vagy betartja ,vagy nem.A bíróság a biztos,de lehet "felbosszantod"az anyát és csak a minimum láthatást kapod meg!Szóval próbálj egyezkedni!A láthatásra egyébként (majdnem)mindig a különélő szülőnek kell menni a gyerekért és neki is kell hazavinni(pontosan időre!)

Sok szerencsét,nem irígyellek!

2008. szept. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem egyszerű. Azt azért gondolom meg lehet kérni, hogy - másoktól van az infó - pl szünetek fele, 2 hetente egy hétvége, mert kellene, mert így még megtámadni sem lehet a dolgot, mert azt mondja, hát amakkor meg ráért, elvihette volna, de pont akkor akarta, mikor nem értünk rá, meg ilyenek. Ha meg van határozva, akkor gondolom, ő meg nem teheti meg, hogy nem adja oda, vagy kifogást keres, mert az támadható. A gyermek fejében is beállna egy rendszer, mert ez így neki sem jó...
2008. szept. 16. 15:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóljatok be a gyámügyre hogy az anya akadályozza a láthatást. Őt majd felszólítják,és ha több felszólításra is akadályozza a láthatást pénzbírságot kap,sőt még lehet hogy nálatok is helyezik el a gyereket. Nekünk is hasonló volt a helyzet. Nekem (amit most leírtam) ügyvéd mondta! Puzsi:)
2008. szept. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak:

Köszönöm a tanácsot, csak ezzel az a baj, hogy ő így - mivel korlátlan a láthatás a határozatban és nincs időpont meghatározva - tud azzal védekezni, hogy mondjuk ő máskor szívesen odaadta volna, csak pont amikor érte ment, akkor nem volt otthon a gyerek, máskor meg nem ment érte, amikor ráért volna, szóval érted...

Ezért kell (szerintünk) először meghatároztatni az időpontot. És ha akkor sem adja oda, akkor áll az, amit Te írtál, és amit köszönök mégegyszer.

2008. szept. 17. 11:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Ezt nyugodtan mondjátok el a gyámügyön,hogy ez így nektek nem buli. A gyámügy lehet azt mondjamajd hogy egy tan előtt állopdjatok meg közösen a láthatásról,de ha mégsem pereljétek be. A bíróság meg azért általában 2 hetente az apának adja a gyereket,akár teljes hétvégére is. Nekem az ügyvéd az mondta,hogy 3 éves kor a gyerek nyugodtan aludhat az apukánál. Csak először legyen egy végzésetek a láthatásról. Amúgy sok sikert hozzá...:)
2008. szept. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fordulj ügyvédhez,mond el a panaszod,és kérd meg az ügyvédet arra,hogy indítson el egy keresetet az édesanya ellen,mert valami miatt mindig gátolja a láthatásokat.Nem csak Neked,de neki is alkalmazkodni kellene.Ezzel nem fog elérni semmit,vagyis azt hogy esetleg a bíróság vagy Gyámhivatal kérheti a gyermek nálad történő elhelyezését.
2008. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!