Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Végrehajtón keresztül is csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Végrehajtón keresztül is csak 6 hónapig kérhetem az elmaradott gyerektartást?

Figyelt kérdés

Apuka fizet,mert letiltással kértem a bíróságon(emeltetés miatt)a gyt-t.Viszont előtte nem fizetett 5 hónapot,amit a mai napig nem adott oda(mondván,nincsen pénze).A bíróságon ígérte,hogy rendezi majd.Viszont,eltelt a 6 hónap,most már hiába is megyek a végrehajtóhoz,hogy fizettessék ki vele?A végrehajtó előtte értesíti,felszólítja őt,hogy rendezze az elmaradást,vagy csak meglepik és foglalnak nála?

Hol találom meg azt a törvényt,ami az anya és apa egyenjogúságáról szól?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. márc. 8. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha most normálisan fizet, és a hangnem is normális a körülményekhez képest, akkor szerintem hagyd.

Hátha ezentúl rendben lesznek a dolgok.

Ha ez az "ára" (nem tudok jobb szót)...azt az x hónapot már szerencsére átvészeltétek.

Úgy tudom egyébként is csak 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni az elmaradt tartásdíjat.

2010. márc. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát a végrehajtóhoz sem fordulhatok?

2010. márc. 8. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, nem.

De ha biztosabbat szeretnél, akkor javaslom a jogiforum.hu-t.

Ott jogászok is válaszolnak.

2010. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 8. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha valóban nincs pénze,akkor miért akarsz szemétkedni vele? Akkor kérd,ha azért nem fizet,mert nem is akar. Neki is megkell élni valamiből,nem gondolod? Remélem a gyereket nem neveled az apja ellen? Átvészeltétek azt az 5 hónapot,most már örülj annak,amit kapsz.
2010. márc. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig akad valaki, aki nekiáll helyretenni a kérdezőt. Persze anélkül, hogy tudná, konkrétan mi is a helyzet.


Jól írták, 6 hónapra visszamenőleg kérheted a gyt-t. Amennyiben nem képes fizetni az apa, az állam is megelőlegezheti, ha rendelkezik valamilyen tulajdonnal (erre terhelik).


Nem értem, milyen egyenlőségi törvényt keresel?

2010. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olvastam egyszer valahol,hogy 2000 elején született egy olyan törvény,ami kimondja,hogy az apának és anyának egyenlő jogai vannak.Viszont nem tudom,hogy ez elfogadásra került-e,mit is tartalmaz pontosan.Még annyira emlékszem,hogy az apák sok esetben visszaélnek ezzel az új paragrafussal,ami anno született.

2010. márc. 8. 17:40
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában az anyák élnek vissza, nem is kicsit. 99%-ban ők nyelik le a gyerektartást, az apa meg fizet és kéthetente hétvégén látja csak a gyerekét. Szóval nem az apák élnek vissza, hanem az anyák. Tisztelet a kivételnek.
2010. márc. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!