Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miből kell gyerektartást...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miből kell gyerektartást fizetni a fizetésen kívűl?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
a tartásra kötelezett, minden befolyt jövedelméből. (adózott és elviekben az adózatlanból is, ha a kedvezményezett fél ezt érdemben igazolni tudja.)
2010. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az adó-visszatérítésből is kell?
2010. febr. 20. 11:33
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Semmilyen más "jövedelemből" nem vonnak. (pl. örökség, pénzbetét lejárta) A gyerektartást csak abból vonhatják,az meg az apától függ, hogy esetleg ad -e azon túl még egy kisebb összeget? (önszántából)
2010. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
dehogy kell abból! :)
2010. febr. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. febr. 20. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugye általában meg van szabva egy összeg, amit az apának gyerektartás címén kell adnia. Az tőle függ, hogy azt miből fizeti ki, viszont annál egy forinttal sem kell többet adnia, akkor sem, ha valami úton-módon pénzhez jut. Viszont, ha nem fizet, fel kell jelenteni, és akkor a bíróság elárverez mindent, ami a nevén van, és abból "kártalanítják" az anyát (kamatostul).
2010. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a kérdés helyes megválaszolásához, konkrétan tudni kellene, hogy a határozat, miről szólt. Konkrét havi összeg fizetéséről, vagy a havi jövedelem bizonyos százalékának fizetéséről!
2010. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
89%

A gyermektartásdíj alapjaként a kötelezett alábbi jövedelmei szolgálhatnak alapul: a bérköltség címén juttatott összes járandósága (alapbér, bérpótlék, kiegészítő fizetés, prémium, jutalom, 13. és további havi fizetés, stb.), a rendszeres személyi juttatások (alapilletmény, illetménykiegészítés, illetménypótlék, egyéb kötelező pótlék, 13. havi illetmény, stb.), valamint a személyi jellegű egyéb kifizetésként, illetőleg nem rendszeres személyi juttatásként járó egyéb jövedelem (végkielégítés, betegszabadság idejére járó díjazás, túlóra, ügyeleti díj, távolléti díj, stb.) Ha a tartásdíjat fizető fentiek szerinti jövedelme alapján nem állapítható meg tartásdíj, vagy a fentiek szerint megállapított járandósága alapján megállapított tartásdíj - a gyermeket gondozó szülő jövedelmi viszonyait is figyelembe véve - a gyermek szükségletét nem fedezi, akkor a tartásdíj megállapításánál a kötelezett további munkaviszonyából, illetve munkavégzésre irányuló egyéb jogviszonyából származó rendszeres jövedelmét, illetve a nem munkaviszonyból származó rendszeres jövedelmét (pl. megbízási díj, táppénz, nyugdíj, munkanélküli járadék, újítási díj, tőkejövedelem) is figyelembe kell venni.

Nem képezheti a tartásdíj alapját a költségtérítés, étkezési hozzájárulás, üdülési hozzájárulás, illetve a hasonló jellegű egyéb járandóságok, és nem indokolt figyelembe venni a tartásdíj alapjaként a túlmunkából eredő bevételt, amennyiben a gyermek tartása már e nélkül is biztosított (PK 107. állásfoglalás)A tartásdíj alapjának megállapításánál a bíróságnak általában a keresetlevél beadását megelőző 1 évi összes figyelembe vehető jövedelmet számba kell vennie. A tartásdíj megállapításánál és fizetésénél a jövedelmet terhelő adó (adóelőleg), nyugdíjjárulék, egészségbiztosítási járulék, magán-nyugdíjpénztári tagdíj, és munkavállalói járulék levonása után fennmaradó összeget kell figyelembe venni

A munkanélküli ellátás (munkanélküli segély, keresetkiegészítés, keresetpótló juttatás) a tartásdíj alapját képező, nem munkaviszonyból származó rendszeres jövedelemnek minősül, melynek legfeljebb 33 %-a vonható le gyermektartásdíj címén. Vizsgálni kell azonban azt is, hogy az ellátás mellett nincs-e a kötelezettnek mégis olyan kereső tevékenységből származó jövedelme, amely a tartásdíj alapjaként figyelembe vehető.A gyermektartásdíj megállapítása esetén a végkielégítés a gyermektartásdíj alapjául szolgál, de csak a végkielégítés időtartamával azonos időszakra.A százalékos megállapítás esetén meg kell jelölni a tartásdíj alapjául szolgáló összeget, és a tartásdíj összege ennek a megítélt százaléka forintban kifejezve. A százalékos arányban meghatározott tartásdíj összegére vonatkozóan a Csjt. kimondja, hogy azt gyermekenként általában a kötelezett átlagos jövedelmének 15-25 százalékában kell megállapítani,

2010. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A gyermektartás összege a bíróság szerint: az apa nettó fizetésének a 20%-a, de minimum 14.000Ft.
2010. febr. 20. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!