Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A házasságunk előttről férjemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasságunk előttről férjemnek van egy lakás a nevén.15 éve vagyunk házasok, most válunk. Én a kiskoru lányommal megyek el a lakásbol, de nem tudok hova menni. Jár e nekem valami az ingatlanból, fele vagy valamennyi hányada?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 11:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vitatkozom tovább, a kérdező majd konzultál egy ügyvéddel, ha nem akar pórul járni.

Addig lehet ezt nézegetni. Ugyanez a kérdés, csak a másik oldalról nézve. http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__63134..

2015. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
18%
Valaki komolyan mondja már meg, hogy miért 0%-ban hasznosak a válaszaim. De akkor nem töröm magam tovább, segítsen a franc. Legfeljebb majd a férj jár jól, hogy nem kell neki semmit fizetni, a kedves kérdező meg megy a híd alá a lányával.
2015. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
A lakás tulajdonjogából neked semmi nem jár, max. nagyon végletes esetben lakáshasználati jog némi lakbérért cserében.
2015. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
86%
De ha a másik szülő is nevelni akarja a gyereket, akkor nála fogják elhelyezni, nem az anyánál, akinek nincs hol laknia.
2015. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
73%
Nem úgy tűnik, hogy nevelni akarja az apa, ha a kérdező azt írja, hogy a lányával költözik el. De úgy látszik, csak mi vitatkozunk, a kérdezőt nem nagyon érdekli a dolog.
2015. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
67%

Én általában úgy látom, a válófélben lévő nők nagyon könnyelműen tesznek az apa tudta nélkül is olyan kijelentést, hogy "megyek a gyerekkel", és felháborodnak a feltételezésen, hogy az apának ugyanolyan joga van a gyerek neveléséhez.

Egyébként pofám leszakad, ha ez így benne van a törvényben, hogy a saját lakásából kirakhat egy embert valaki csak azzal, hogy odaköltözik egy szál ruhában és szül egy gyereket. Sose házasodnék, ha férfi lennék...

2015. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
46%

Nos nemrég ezt én is felvetettem ezen az oldalon, csak én mint nő,kérdeztem az itt kommentelőket,hogy kié is a lakás?

Az én férjem is egy szál bőrönddel érkezett,semmi felújitás,semmi hitelfizetés,egyszóval semmi, a rezsit is egyedül fizetem!!!Ha csak a piszkos anyagiakat nézzük: vajon válás esetén köteles vagyok e kártalanitani némi készpénzzel szegény férjemet?Megdbbentő és elgondolkodtató válaszok jöttek,sokak szerint természetes, hogy jár neki pl. a lakás fele,vagy harmada,vagy egy része,mivel vagyonközösségben vagyunk, tehát ha 100 évig vagyok olyan hülye, h én tartom el, mert ő nem dolgozik(nem is akar),akkor is van követelnivalója!! na ezen kiakadtam.Még ügyvéddel nem beszéltem, de ha muszáj, azonnali hatállyal megszüntetem a vagyonközösséget(akár házasságon belül is lehet!),vagy ha ez nem megy,marad a válás.

Kérdés az,én hogy jövök ki belőle?

Más a kérdés persze ,ha van gyerek,akkor természetesen az ő joga az irányadó.

2015. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, hidd el, hogy ez van. El sem akartam hinni, amikor meghallottam, hogy az a házastárs, aki egy táskával érkezett és semmit nem tett bele a házba (tehát a másiké a teljes tulajdon, bizonyíthatóan külön vagyonból), milliós követeléssel állt elő váláskor, és meg is kapta, mert egyszerűen ilyen szar a törvény. Pedig ebben az esetben nem a semmibe ment, mert volt rendes fizetése, haza tudott költözni, kivehetett volna egy albérletet.

Én nem tudok róla, hogy a másik beleegyezése nélkül te egyoldalúan meg tudnád szüntetni a vagyonközösséget, hacsak nem kötöttél házassági szerződést korábban.

Lényegében igen: te tartod el a férjed évekig, és aztán még ő fog jönni, hogy kártalanítsd, mert el kell költöznie.

2015. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Na #27-es, itt a probléma, hogy "Még ügyvéddel nem beszéltem", vele kéne beszélned, és nem az ide írogatóknak hinni. Tulajdonképpen miről beszélsz, ha ügyvéddel még nem értekeztél és tárgyalás sem volt?


Ha úgy van, ahogy írtad, akkor a férjednek SEMMI nem jár.


"Más a kérdés persze ,ha van gyerek,akkor természetesen az ő joga az irányadó."

Nem, nem a joga, hanem az érdeke, de mivel te vagy anyja, és tudod nevelni a SAJÁT lakásodban, így ez sem kérdés.

2015. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%
Az egész ház a fickó minden pénze +milliós gyerektartás. Jól csinálod
2015. ápr. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!