Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kell e fizetnem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kell e fizetnem?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2009 -ben házasodtunk össze,2008 ban jelzálog hitelt vettem fel az akkori saját lakásomra,amit azóta is ÉN fietek. (ő nem száll bele egy fillérrel sem).

Kérdésem az lenne: válás esetén számit e ez,vagy pedig,mivel vagyonközösség van egy házasságban,úgy veszik majd,mintha ő fizette volna a felét??? Ő 3 éve munkanélküli,segélyből él,azelőtt se igen dolgozott.

Követelhet e tőlem vmit? (szomorú lennék, ha igen....)


2015. márc. 24. 10:31
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
21%
Kérdező! Az bíróság csak azzal tud érdemben foglalkozni, amit papírral is lehet bizonyítani. Ha minden a te neveden futott, és ezt tudod papírokkal, csekkekkel, bankszámlával stb. bizonyítani, akkor a férjednek nincs köze hozzá, tehát nem léphet fel követelési joggal.
2015. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
sajnos nem:(
2015. márc. 24. 11:14
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
A HÁZASSÁG VAGYONKÖZÖSSÉG. Azaz minden bevétel, kiadás közös (kivéve a magánvagyon szerzése, eladása). A törlesztés is közös kiadás, tök mindegy, hogy ki fizette be, ki adta rá a pénzt, kinek a neve van a csekken. Ezt jelenti vagyonközösség. Jogilag te a kettőtök pénzéből fizetted ki a hitelt, így a fele jár neki.
2015. márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
A "sajnos nem:("válaszom arra vonatkozik,volt e megtakaritásom.
2015. márc. 24. 11:17
 15/27 anonim ***** válasza:

Még csak azt sem kell mondania, hogy adott neked pénzt, hiszen a te fizetésed a ti KÖZÖS bevételetek, tehát te a közös pénzetekből fizetted a hitelt. Egyértelműen jár neki a fele, ahogy az esetleges megtakarításaidból is (mármint a házasság alatti megtakarításokból).

Annyit tehetsz, hogy minél hamarabb kötsz vele házassági vagyonjogi szerződést, amiben úgy rendezitek a jövőre nézve a vagyoni viszonyaitokat, ahogy szeretnétek. Ha a hitelből még van hátra 10-15 év, akkor még érdemes ezzel foglalkozni, illetve ez nem csak a hitelt érintheti, hanem minden mást is. Akár teljesen meg lehet szüntetni a vagyonközösséget (a házasság tartama alatt is).

2015. márc. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
55%
Házasság előtt felvett hitel nem számít közösnek.Házasság előtt szerzett lakás sem lesz közös.De a legjobb ha beszélsz ügyvéddel,minden körzeti bíróságon van fogadónap ott tudsz beszélni vele.
2015. márc. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

A házasságkötés előtt felvett hitel nem lesz közös. Ez konkrétan annyit jelent, hogy válás után csak az a fél fizeti, aki felvette.

A hazassgkotes előtt vásárolt ingatlan nem lesz közös, hacsak nem történt ajándékozás, de itt nyilván nem.

Viszont: a házassági vagyonkozosseg azt jelenti, hogy a házastársak minden jövedelme közös. Ha az egyikuk havi egymilliót keres, a masikuk meg 50 ezret, akkor 1 millió 50 ezer a havi jövedelmük, h a másik 0, akkor havi 1 millió. Minden kiadás ebből megy, a hitel törlesztés is. Esetedben a ferj joggal tarthat majd igényt a házasság alatt kifizetett hitel összeg felére, illetve ha valami miatt növekedett az ingatlan értéke, akkor az értéknövekedes felére is. Pl x év alatt ki lett fizetve 2 millió, akkor 1 et jogosan követel. Teszem azt te megvetted 6 millióért a lakást és most 8 at er, akkor a 2 millió értéknövekedes felét, vagyis 1 milliót szinten jogosan követel

2015. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%
Számos esetben előfordul, hogy az egyik fél a házasságkötés előtt szerez lakást, egyéb ingatlant, a vételár kifizetése, illetve a megvételhez kapott kölcsön kiegyenlítése azonban részben a házassági vagyonközösség idejére esik, azaz a házastársak a házasságkötés után együttesen törlesztik a kölcsön összegét. A bírói gyakorlat értelmében önmagában a külön adósság közös törlesztése nem eredményez tulajdonjogot az életközösség létrejötte előtt az ügyletkötésben részt nem vevő házastárs számára. Annak viszont nincs elvi akadálya, hogy a huzamosan teljesített közös törlesztéseket a bíróság a vagyon megosztásakor az ingatlan értékemelkedésénél figyelembe vegye.
2015. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

A házasságkötéskori anyagi helyzet és a mostani anyagi helyzet különbsége a közös, tehát ha 2008-ban vettél fel hitelt és azt a házasságon belül is fizetted egyedül, akkor a házasságtól a válásig kifizetett hitel felére jogosult, vagy azzal arányos tulajdonjogra az ingatlanban.

Érdemes megkérdeznem hogy minek házasodtál valakivel aki nem dolgozik? Ilyen létezik?

2015. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Utolsó!

2009ben házasodott, a férfi 3 éve munkanélküli, most pedig 2015 van.....

2015. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!